• BIST 110.549
 • Altın 155,578
 • Dolar 3,8380
 • Euro 4,5313

  Tuncay Özkan Aydın'daydı

  16.05.2008 17:22
  Tuncay Özkan, Esko düğün salonunda Aydınlılarla buluştu.
  Tuncay Özkan Aydındaydı
  Tuncay Özkan Aydın'daydı Tuncay Özkan Aydın'daydı Tuncay Özkan Aydın'daydı

  AYDINPOST ÖZEL

  Kanaltürk"ün satışıyla gündeme gelen Tuncay Özkan, Biz Kaç Kişiyiz platformunun davetlisi olarak Aydın"daydı.

  Yaklaşık bin kişiye seslenen Tuncay Özkan yeni televizyon kanalıyla artık yollarına devam edeceklerinin de müjdesini verdi.

  Esko düğün salonundaki programda Kanaltürk"ü neden sattığını ve sürecin nasıl gerçekleştiğini açıklayan Tuncay Özkan, “Etrafımızda ateş çemberi vardı. Bizi yok etmeye kararlıydılar. Ama Kanaltürk çalışamaz hale geldi. 8 ay maaş alamadı çalışanlar. Borçlar birikti. Özellik 22 Temmuz"dan sonra bir Allah"ın kulu reklâm vermiyor. Türkiye"deki faşistlerden ödleri kopuyor. Aman Kanaltürk"te reklamım çıkmasın. Herkes gittim anlattım. Aydın Doğan"a anlattım ama Ankara izin vermedi alamadı. Aklınıza kim geliyorsa konuştum. Yok. Maliyeden yazı geldi. Borçlara istinaden tüm cihazlar satışa çıkarılacaktı. Danıştay"dan da yayını durdurma kararı geldi. Bu stratejik ve önemli bir karardır. Boş yakıt tanklarını bırakmazsanız yükselemezsiniz. Kanalturk"ü satarak ciddi bir borç yükünden kurtulduk. Artık daha rahat yükselebiliriz” diye konuştu.

  Katılımcılara sakın artık bir televizyon kanalımız yok diye üzülmeyin çünkü iki hafta sonra Bizim kanal"dan sizlere ulaşacağız diye müjde veren Tuncay Özkan, “Bizi artık oradan takip edeceksiniz. Başka ne yapacağız? Türkiye"yi değiştirmek lazım. Ülkeyi bu yobazların elinden kurtarmak lazım. Başka çare var mı? Yok! Hep birlikte bu yolculukta geldiğimiz bu noktadayız. Tüm birikimlerimizle Türkiye"yi karanlığa götürmek isteyenlere karşı hareket edeceğiz” dedi.

   

  BENİM YOLUM ATATÜRK"ÜN YOLU

   

  Kendi çizgisinin ve yolunun Ulu Önder Atatürk"ün yolu olduğunun altını çizen Tuncay Özkan, “M. Kemal Atatürk"ün 1938"de bıraktığı yerden 21. yüzyıla kadar getireceğiz ülkeyi. AB ve Amerika için değil, sizler için yapacağız. Türkiye elden gidiyor. Her gittiğimiz yerde bize yalancı dediler. İzmir"deki mitingde kuraklık geliyor diye anlattık. İnanmadılar. Ama dün başbakan kuraklık planı yapıyor. Düne kadar neredeydin? Tabi sularımızı Amerika ve AB"ye pazarlamakla meşguldüler. Şimdi biz bu siyasetin tamamını elimizde geri iteceğiz. Türkiye"nin aydınlık geleceğini konuşmak istiyorum. Ben artık iktidar istiyorum. Bıktım usandım muhalefette kalmaktan. Siz bıkmadınız mı Allah aşkına! Her seçimde muhalefet yeter artık. Bundan bir an önce kurtulalım istiyorum. Bunun için ne gerekiyorsa onu yapacağım. Çok büyük bir parti kuracağız. 20 milyon insanın oyunu alacağız. Bunun içinde bir araya gelmesi gerekenler gelecek” şeklinde konuştu.

   

  TÜRKİYE"DE DEĞİLMİŞİM HAVASI YARATIYORLAR!

   

  Özkan, “Paris Aydın arasındaki mesafe ne kadardır? Üç gündür bunu anlatıyorlar. Tuncay Paris"te para yiyor diye. Denizli, Uşak, Manisa ve Aydın"dayım. Sonra İzmir"e geçeceğim. Bu saydıklarımın arasında Paris var mı? Şimdi öyle korkuyorlar ki, adam Türkiye"de değil diye yayın yapıyorlar. Bu korkunun Tuncay Özkan korkusunun ecele faydası yok. Nasıl geldilerse öyle de gidecekler! İç ve dış borç toplamı 495 milyar dolar olmuş. Eğer birinin bu kadar çok borcu varsa dünyada da dostu yoktur. Onu kullananlar vardır. Tıpkı bizim düştüğümüz duruma düştükleri gibi. Biz başımız dik, alnımız açık olarak yolumuza devam ediyoruz. Tüm Türkiye"de konuşmaya devam edeceğiz. Niye onlara sattın? Almak istedin de sana vermedim mi? Neden bunu yapıyorlar bunu da bilmiyorum. Başbakan"a aptal demişim. Öyle diyorlar. Ben demedim ama mahkeme cezamı kesmiş. Bunun cezası bir daha siyaset yapmamadır diyorlar. Daha siyaset yapacağız demeden bunu ürettiler. Peki, ne yapar öyle boş boş konuşur ortalıkta. Yapma ya! Türkiye"yi soydular. Benim kavgam benimle alakalı değil. Türkiye"nin kavgasıdır bu. Vatan, namus, ahde vefa için kavga veriyorum” dedi.

   

  KAVGA NE ZAMAN BİTECEK?

   

  Tuncay Özkan salondakilere, “Bu kavga ne zaman biter! Ben M. Kemal Atatürk"ün sancağını yaşarken değil, öldüğümde de bırakırsam sizlerden mezarıma tükürmenizi istiyorum. Kadar açık ve netim. Bu kararlığım sonuna kadar devam edecek. Benim yolum M. Kemal Atatürk"ün yoludur. Bu uğurda canım da malım da size feda olsun! Biz bunları bir araya gelerek yapacağız. Mücadele ederek yapacağız. Aracılar yüzünden partilere ulaşamıyorsunuz. Bunları aradan kaldırmak gerekiyor. Halkla partiler arasında aracılar kalmamalı. Seçim yasasını yeniden organize etmek gerek. Meğer bu kanalı elimizden çıkartmamızı bekliyorlarmış. Sanıyorlar ki biz şimdi güç duruma düştük. 8 ay boyunca işe gemlemezlik yapmamışlar. Öyle bir imanla çalışmışlar. Tüm çalışanların parası ödemek oldu ilk işim. Ve onların iş güvencesi sağladık. Hepsi iş sahibi oldu. Herkes evine ekmeğini götürmenin mutluluğunu yaşıyor” dedi.

   

  EVET SATILDIK. KİM SATTI BİZİ: DOSTLARIMIZ

   

  Kanaltürk"ün satışıyla satıldığını söyleyenlere cevap veren Tuncay Özkan, “Bizimle ilgili mailler dağıtmaya başladılar. O kadar aymazlık noktasına geldiler ki şaşırıyorum. Aman siyaset yapmasın diye. Bunların hiçbirisinin anlamı yok. Bunların tümü çöpe atılacaktır arkadaşlar. Ne kadara sattık TV"yi 25 milyon dolara. 5 milyon dolar Maliye"nin açtığı davaya ilişkin cezalar için tutulan para. Ama inanın bana yaptıklarının hepsinin hesabını verecekler. Birde dostlar. Öyle dostlar var ki düşmana ihtiyacınız yok zaten. Timsahın gözyaşlarını döküyorlar. Maşallah nasıl çalışıyorlar. Satıldılar diyorlar ya evet satıldık. Kim tarafından satıldık biliyor musunuz? Dostlarımız. Biz bunu yeni anladık. Bununla birlikte yürümeye devam edeceğiz. Karanlık önce sizi yıkmak için gelir. Buna karşı durmazsanız sizi de yok edecekler” dedi.

   

  BUNLAR KAPIDAN İÇERİ GİRMEZ KÖMÜR DAĞITIR

   

  Özkan, “Hani bunlar kömür dağıttılar ya! Hani yemek dağıttılar ya! Kapının önüne kömür koyanlar o kapının ardına geçmediler biliyor musunuz? Ben zenginler kulübü için var değilim. Halk için varım halk için varım ve gereğini yapacağım. Başbakan diyor ya. Servet düşmanları. Servete falan da düşman değilim. İşsiz sayısı yüzde 12"ye çıktı. Varsa yoksa satalım diyorlar. Bu düzenin adı katiller demokrasisi, hırsızlar düzeni. Bu böyle devam ederse çocuklarımızın geleceği yoktur. Bir araya geleceğiz, birleşeceğiz. İktidara geleceğiz. 5 yılda Türkiye"de işsiz kalmayacak. İnsanlarımızı mutlu, güvendikleri Türkiye"de başı dik yaşatmanın imkânını sunacağız. Kimse bana borçlu diyemez. Hani bunlar faize haram diyorlar ya benden maliye ana paranın iki katını aldı. Ama beni ve Kanaltürk"ü batma noktasına faşizmle getirdiler. Diğer kanalları niye kapatmıyorlar? Bu zulüm mutlaka hesabını verecektir. Ama biz onlar üstümüze geldikçe biz daha da güçleniyoruz. Ama bizim her şeyden önce birlikteliği sağlamamız gerekiyor. Birbirimize inanacağız. Çocuklar artık güçlü Türkiye"ye inanmıyorlar. Sebebi ortada. Şimdi biz bu ruhu çocuklara yeniden kazandırmaya çalışacağız. Hep beraber çalışırsak karanlıktan kurtuluruz. Bu kavga hepimizin kavgasıdır. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız. Yeni televizyon gelecek, yeni parti kuracağız” dedi.

   Salondaki dinleyicilere son olarak bir şey soracağını söyleyen Tuncay Özkan, “Bu kavgaya var mısınız pekala?” diye sordu. Katılımcılar da “Varız” şeklinde yanıt verdi.

   

  HADİ CANIM HADİ CANIM

  CHP'ye kaydını yaptıramadığını söylemesinin ardından söz alıp yanına gittiği Tuncay Özkan'ın elinden tutan 18 yaşındaki CHP Aydın İl Gençlik Kolları üyesi Akay Berk Koçanoğlu, "Siz dediniz 'Ben başvurdum, üye yapmadılar.' Siz gelin Aydın örgütüne, biz sizi partiye üye yaparız. Bizim gibi gençlerin arasında mücadele edin" deyince bir anda beklemediği bir teklifle karşılaşan Özkan, "Hadi canım, hadi canım" diyerek genci kürsüden uğurladı.

   

   

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim