Süt peynir deterjan tuvalet kağıdından fazlası! Hepsi indirime girdi 25 TL ödeyene o fiyattan verilecek Süt peynir deterjan tuvalet kağıdından fazlası! Hepsi indirime girdi 25 TL ödeyene o fiyattan verilecek

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, bu önemli adımlara ilişkin detayları kamuoyuyla paylaştı.
Toplu ulaşım kartları artık tamamen yeni bir döneme hazırlanıyor. PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, toplu taşıma alanında gerçekleşen bu dönüşümü anlatan çarpıcı açıklamalarda bulundu.
YENİ BİR ULAŞIM VİZYONU
2024 yılı sonunda ülkenin yüzde 50'sinden fazlasını kapsamayı hedeflediklerini belirten Gülten, bir sonraki yıl ise bu sistemin ülke genelinde tam anlamıyla uygulanacağını vurguladı.
Türkiye Kart Projesi'nin, toplu taşıma kartlarının entegrasyonu gibi önemli ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirildiğini vurgulayan Gülten, şehirler arası seyahatlerde karşılaşılan kart karmaşasının bir çözüm bulduğunu dile getirdi.
KARTLARIN ENTEGRASYONU
Gülten, 81 ilde geçerli olacak olan bu yeni sistemin ayrıntılarını paylaştı. Türkiye Kart'ın, toplu taşıma kartlarını birbiriyle entegre eden bir sistem olduğunu açıklayan Gülten, bu proje sayesinde kullanıcıların herhangi bir şehre gittiklerinde yeni bir kart alma zorunluluğundan kurtulacağını ifade etti.
81 İLİ KAPSIYOR
Gülten, projenin sadece bir toplu taşıma kartı olmadığını belirterek, belediyelerin kendi kartlarını da çıkarmaya devam edeceğini söyledi. Türkiye Kart'ın 81 ilde geçerli olacağını vurgulayan Gülten, bu kartların ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını belirtti. Gülten ayrıca, belediyelerin bu entegrasyon sürecinde önemli bir rol oynadığını da dile getirdi ve bu sürecin bir yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi.
KREDİ KARTLARINA YENİ ÖZELLİKLER EKLENECEK
Türkiye Kart ekosisteminin karekod ve cep telefonuyla ödemeleri de desteklediğini ekleyen Gülten, mevcut kartların yerine Türkiye Kart'ın kullanımının yaygınlaşacağını belirtti. İlerleyen süreçlerde diğer kartların da bu entegrasyonun ardından kullanımdan kalkması bekleniyor.