Kredi çekecek olan milyonlara uyarı! Bankalardan tüketiciye ek ücret tuzağı Kredi çekecek olan milyonlara uyarı! Bankalardan tüketiciye ek ücret tuzağı
TÜİK personel alımı yapacağını duyurdu. Buna göre TÜİK, merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam etmek üzere 55 adet sözleşmeli personel alacak. TÜİK ilanının ardından 'TÜİK sözleşmeli personel alımı başvuru şartları ve tarihleri nedir?' sorularının yanıtı araştırılmaya başlandı. Personel alımı başvuruları 8 Temmuz saat 18:00'a kadar sürecek olup e-Devlet üzerinden alınacak.

TÜİK, 55 personeli bünyesine katacağını açıkladı. Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Konya, Malatya, Nevşehir, Siirt ve Van bölge müdürlüklerinde görev yapacak 55 personel alımı yapılacak.

2022 YILI KPSS PUAN SIRALAMASI ESAS ALINACAK 2022 yılı KPSS puan sıralamasıyla alınacak destek personeli (temizlik görevlisi) ve teknisyen pozisyonu için başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayan adayların yerleştirme işlemi, tercih ettikleri birim ve görevde ilan edilen sözleşmeli personel pozisyon unvanları ve nitelikleri dikkate alınarak her birim bazında KPSS P94 puanı en yüksek adaydan başlanarak yapılacak.

TÜİK 55 PERSONEL ALIMI YAPACAK! Kurumun Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, alınacak personel TÜİK'in Ankara'daki merkezi ile Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Konya, Malatya, Nevşehir, Siirt ve Van bölge müdürlüklerinde görev yapacak.

Bu kapsamda, 28 anketör, 22 destek personeli (temizlik görevlisi) ve 5 teknisyen olmak üzere toplam 55 personel görevlendirilecek.

SÖZLÜ SINAVA ALINACAK SAYININ 4 KATI KADAR ADAY ÇAĞIRILACAK Sözlü sınavla alınacak anketörler için 2022 yılı KPSS P3 (B grubu) puanı esas tutularak en yüksek puanlı adaydan başlanarak yapılacak sıralamayla her birim için ayrı ayrı olmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli personel sayısının 4 katı kadar aday sözlü sınava hak kazanacak. EN AZ 70 PUAN Sözlü sınavda en az 70 puan alanlar başarılı sayılacak. Başarılı adayların listesi kurumun internet sitesinden (www.tuik.gov.tr) ilan edilecek.