• BIST 101.728
 • Altın 259,353
 • Dolar 5,6862
 • Euro 6,3777

  Trump o ismi yine hedef aldı: Tam bir felaket ve daha da kötüye gidiyor

  16.06.2019 01:39
  ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’da Londra Belediye  Başkanı Sadık Han ile ilgili "Londra’nın bir an önce yeni bir belediye başkanına  ihtiyacı var. Han tam bir felaket ve daha da kötüye gidiyor.” ifadelerini  kullandı.
  Trump o ismi yine hedef aldı: Tam bir felaket ve daha da kötüye gidiyor
  Trump o ismi yine hedef aldı: Tam bir felaket ve daha da kötüye gidiyor Trump o ismi yine hedef aldı: Tam bir felaket ve daha da kötüye gidiyor Trump o ismi yine hedef aldı: Tam bir felaket ve daha da kötüye gidiyor


  Trump, İngiliz yazar ve belgesel yapımcısı Katie Hopkins’in Londra’da  son 20 saatteki suç sayısına dikkat çeken “Bıçakçı-Şehirde 20 saatlik güncelleme:  2 kişi bıçaklanarak öldü, 1 kişi silahla öldürüldü, 3 kişi bıçaklandı ama ölmedi.  Wandsworth & Tower Hamlets. Han’ın Londonistan’ı burası.” paylaşımına yorum  yaptı.

  Trump, "Londra’nın bir an önce yeni bir belediye başkanına ihtiyacı  var. Han, tam bir felaket ve daha da kötüye gidiyor.” görüşünü savundu.

  Donald Trump, 3 Haziran’daki İngiltere seyahatinin hemen başında,  uçağının Stansted Havalimanı'na inmesinin hemen ardından ziyarete karşı çıkan  Han'ı Twitter'da hedef almıştı.

  ABD Başkanı Trump mesajında, "Anlatılanlara göre Londra Belediye  Başkanı olarak çok kötü bir iş çıkaran Sadık Han, İngiltere'nin en önemli  müttefiki olan ABD'nin ziyarette bulunan başkanına karşı aptalca bir edepsizlik  göstermekte. Bana değil, Londra'daki suçlara odaklanması gereken tam bir ezik."  ifadesini kullanmıştı.

  Müslüman olan Han'ı New York Belediye Başkanı Bill de Blasio'ya  benzeten Trump, aradaki farkı Londra Belediye Başkanı'nın "yarı boyda" olması  şeklinde göstermişti.

  Londra'da Trump karşıtı gösterilerde Han'ın verdiği izin çerçevesinde  "bebek Trump" şeklindeki dev bir balon da kullanılmıştı.

  Trump için kırmızı halı serilmesine karşı çıkan Han, Trump’ı 1930 ve  1940'lardaki Avrupalı diktatörlere benzetmişti.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim