Aydın’da görev yapan trafik polisleri bu kez üniversite sınavına girecek olan öğrenciler için sahaya inerek, öğrencilerin motivasyonlarını bozmamak için vatandaşların trafikte korna çalmayarak hassasiyetli olmaları çağrısında bulundu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin anında müdahalesi mahalleyi yanmaktan kurtardı Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin anında müdahalesi mahalleyi yanmaktan kurtardı

Ülke genelinde olduğu gibi Aydın’da da çok sayıdaki öğrencinin geleceği adına önemli sınavlardan olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geri sayım başladı. Bu çerçevede harekete geçen Aydın Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, YKS’ye girecek öğrencilerin motivasyonlarını bozmamak ve dikkatlerini dağıtmamak için ‘Sessiz ol çocuklarımız sınavda’ sloganıyla örnek bir çalışmaya imza attı.

Trafikte çalınan korna ile öğrencilerin dikkatlerini dağıtılmaması gerektiğine dikkat çekilen etkinlikte trafik polisleri, sürücüler ve vatandaşları duyarlı olmaya davet ederek bilgilendirme afişi dağıttı. Yapılan çalışmada sınav öncesinde vatandaşlara gürültü uyarısında bulunularak özellikle okul çevresinde gürültüye neden olacak, öğrencilerin konsantrasyonu bozacak ve dikkatlerini dağıtacak hareketlerden kaçınılması, sürücülerin de kornaya basmaması talebinde bulunuldu.