Otomotiv sektörünün öncülerinden Toyota Türkiye, üretim tesislerinde yapılması planlanan bakım onarım çalışmaları nedeniyle üretime geçici olarak ara vereceğini duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, bu bakım onarım çalışmalarının daha verimli ve kaliteli üretim süreçleri için gereklilik taşıdığı belirtildi.

Belediye başkanı zipline yaparken havada mahsur kaldı Belediye başkanı zipline yaparken havada mahsur kaldı

Toyota Türkiye kötü haberi verdi

Üretim tesislerinin bakım onarım süreci, 2023 yılı içerisinde gerçekleştirilecek ve bu süreç, yaklaşık iki hafta boyunca devam edecek. Bu dönemde üretim faaliyetlerine ara verilmesi, mevcut ekipmanların ve tesis altyapısının yenilenmesi ve iyileştirilmesi amacıyla gerçekleştirilecek. Bu tür bakım onarım çalışmaları, üretim tesislerinin uzun vadeli sağlığı ve verimliliği açısından büyük önem taşıyor.

Toyota Türkiye'nin bu geçici üretim arasının, uzun vadede daha yüksek kaliteli ve rekabetçi üretim kapasitesine katkı sağlayacağı düşünülüyor. Şirket, müşterilere kesintisiz bir hizmet sunma taahhüdünü sürdürürken, aynı zamanda bakım onarım çalışmaları ile üretim süreçlerini daha da optimize etmeyi hedefliyor.

Bu tür bakım onarım dönemleri, otomotiv sektörünün doğasında yer alıyor ve düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Üretim tesislerinin modernizasyonu ve bakım onarımı, uzun vadeli sürdürülebilirlik ve kalite standartlarının korunmasını sağlamak adına önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

Şirket dünyada ilk kez şarj edilebilir hibrit otomobil ve batarya üretiminin gerçekleştirileceğini de hatırlatarak, "Yeni Toyota C-HR modeli, Türkiye'de üretilen ilk şarj edilebilir hibrit otomobil ve Toyota Avrupa tesisleri arasında şarj edilebilir otomobil üreten ilk fabrika olacak. Bu proje için 317 milyon euroluk bir yatırım gerçekleştirilecek ve Toyota'nın Türkiye'deki toplam yatırım tutarı 2,3 milyar euroyu bulacak. Fabrikada kurulan batarya üretim hattı yıllık 75 bin adet batarya kapasitesine ulaşırken, Toyota Avrupa'nın elektrifikasyon dönüşümüne öncülük edecek." açıklamasında bulundu. Bunun ülkemiz açısından oldukça önemli bir adım olduğu açık. Zira bu öncü adım, ilk kez Toyota’nın Sakarya tesislerinde gerçekleşecek.