Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 24 ilde toplam 3 bin 151 konutu dar ve orta gelirli vatandaşlar için kuralı satışa sunuyor. Kuralı satışlara başvurular 18 Temmuz Pazartesi başlayacak.

AZ PEŞİNAT, DÜŞÜK TAKSİT, UZUN VADE

Kurayla satılacak olan 2+1 ile 3+1 seçenekli dairelerin fiyatları 163 TL’den, taksitler ise 1.442 TL’den başlıyor. Ödeme seçenekleri projeye göre farklılık gösteriyor. Daireler yüzde 10, 12, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade ile satışa sunulacak. Başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla yapılacak. Başvuru tarihi de her il için değişiyor. Başvurular 4 Ağustos’a kadar kabul edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

Konutlara başvuru yapacak vatandaşlarda aranan şartlar şöyle: 18 yaşını doldurmuş ve Türk vatandaşı olmak. Kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine TC sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutları bulunmayacak. Kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresi’nden konut satın almamış olmak. Kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek. Birden fazla yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacak.

(Satışa sunulan konutlar hakkında detaylı bilgiye www.toki.gov.tr'den ulaşılabilir.)