• BIST 107.921
 • Altın 153,999
 • Dolar 3,8353
 • Euro 4,5054

  TOBB'dan Aydın'a büyük onur

  12.05.2009 10:04
  Aydın meslek kuruluşu temsilcileri, TOBB'un üst düzey komisyonlarında görev aldı.
  TOBBdan Aydına büyük onur
  TOBB'dan Aydın'a büyük onur TOBB'dan Aydın'a büyük onur TOBB'dan Aydın'a büyük onur

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği"nin (TOBB) geçtiğimiz günlerde yapılan 64"üncü genel kurul toplantısında Aydınlı meslek kuruluşlarının yetkilileri çeşitli üst düzey görevlerdeki komisyonlarda yer aldı.
  Genel kurulda görev alan meslek kuruluşları temsilcilerini kutlayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Herkesi bu ülkeyi ihtiraslarından daha fazla sevmeye, demokrasiye sahip çıkmaya, hukukun üstünlüğünü korumaya, vicdanına kulak vermeye, fitne ve fesattan vazgeçmeye, ülkemizin kurumlarını yıpratmamaya, her kurumu şeffaf olmaya, hesap verebilmeye, komşusunu öteki diye görmemeye, hepimizi bir arada tutmaya devam edecek ortak bir zeminde mutabakat sağlamaya, sadece iş ve aş kavgası vermeye davet ederek, özellikle siyasilere de birlik olun, bize müteşebbislik heyecanımızı geri verin mesajını verdi. Bu temennilerine bizler de yürekten katılıyoruz” dedi.
  Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu da, “Ocak 2009"da yapılan Aydın Ticaret Odası"nın organ seçimleri sonunda göreve gelen Oda Meclisi Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz görevine başlamalarının ilk günlerinde ilçelerimizdeki Ticaret Odalarının ziyaret ederek seçilmelerinden dolayı tebrik etmiş, önümüzdeki dört yıllık görev döneminde Aydın için birlikte hareket etmek düşüncelerini paylaşmışlardır. İlçelerimizdeki Oda yetkililerinin de ayni düşünceleri paylaşıyor olması memnuniyetle karşılanmıştır. Birlikte hareket etmenin olumlu sonuçları TOBB nin genel kurul toplantısında yapılan organ seçimleri sonuçlarında görüldü. Seçimlerde ; Aydın Ticaret Odası, Ticaret Odaları Konseyi ve Vergi Komisyonunda, Aydın Ticaret Borsası, Ticaret Borsaları Konseyi ve Tarım Kurulunda, Aydın Sanayi Odası, Sanayi Odaları Konseyinde, Kuşadası Ticaret Odası, Dış İlişkiler Komisyonunda, Didim Ticaret Odası, Turizm Kurulunda, Nazilli Ticaret Odası, Ticaret Odaları Konseyinde, Söke Ticaret Borsası, Avrupa Birliği Komisyonunda görev aldılar” diye konuştu.
  Bu görevlendirmenin Aydın adına gurur verici olduğuna işaret eden Dokuzlu, şunları söyledi: “TOBB"nin organlarında görev alan değerli Oda ve Borsa temsilcisi arkadaşlarımı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İlimizdeki Oda ve Borsalarımızın birlikte hareket etme geleneğini sürdürmeleri durumunda Aydınımızın birçok meselesini kısa sürede çözüme kavuşturacağımızı düşünüyorum. Birlik ve beraberlik olgusuna destek veren, katkı koyan herkese şahsım ve Aydın Ticaret Odası adına teşekkür ediyorum”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim