Asgari ücrette ara zam beklentisi artarken, işverenlerin temsilcisi Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), “Çalışma arkadaşlarımızın hayat kalitesini artıracak, işletmelerimize değer katacak her karara varız” açıklaması yaptı.

Sosyal konut dizginledi: Ev ve kira fiyatları düşüyor Sosyal konut dizginledi: Ev ve kira fiyatları düşüyor
TİSK Yönetim Kurulu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, Türkiye’nin de tüm dünya gibi olağanüstü şartların yaşandığı bir dönemden geçtiği vurgulandı. Artan emtia fiyatları, enerji ve taşıma maliyetlerinin yanı sıra Rusya-Ukrayna krizi gibi küresel sorunlar ve yüksek belirsizlik ortamının birçok sektörü olumsuz etkilemeye devam ettiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Yapılacak değerlendirmelerde bu belirsizlik ortamının göz önünde bulundurulmasının kritik öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. TİSK olarak, birinci önceliğimiz her zaman ülkemizin ve çalışma arkadaşlarımızın sürdürülebilir refahı oldu. Diğer yandan, böyle bir ortamda işletmelerimizi ve üreticilerimizi ayakta tutmanın, üretimin devamlılığını sağlamanın da büyük önem taşıdığını biliyoruz. İşletmelerimizin karşılaştığı risk ve fırsatların birlikte değerlendirilmesini istiyoruz. Bir kez daha belirtmek isteriz ki, bizim için tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte büyüyebilmek esas. Çalışma arkadaşlarımızın hayat kalitesini kalıcı şekilde artıracak ve büyük-küçük bütün işletmelerimize değer katacak her türlü kararın destekçisiyiz. Tüm taraflara çözüm olacak formüller için işbirliğine açığız.”

‘KATKI SAĞLAYACAK KARARA VARIZ’