Posta.com.tr | TikTok'ta 'haham baba' olarak ünlenen 38 yaşındaki ABD'li Hayim Nissim Cohen, 'kimsesiz yahudi  çocukların yahudi ailelere verilmesi' konusunu görev edinmiş ve sosyal medyada farkındalık yaratma çabasına girmişti. Öyle ki bazı gazete ve dergiler, Cohen ile iletişime geçip haberlerini yapmıştı. 

Kimsesiz 9 yahudi erkek çocuğu evlat edinen Cohen, ailesini sosyal medyada paylaşarak 200 bin takipçi kazanmıştı. Fakat çocuklardan birinin sessizliğini bozması,  tüm dünyayı ayağa kaldıracak bir skandalın perdesini araladı. 

ABD'de 2. el konut satışlarında artış ABD'de 2. el konut satışlarında artış

Cohen, geçen ay oğullarından birinin anonim olarak bir podcast'te tecavüze uğradığını bildirmesinin ardından kendisini polis tarafından soruşturulmaya başlandı. 17 yaşındaki çocuk, 11 yaşından beri (yani evlat edinmesinden yalnızca haftalar sonra) cinsel saldırıya uğradığını iddia etti. Üstelik diğer erkek kardeşlerinin de istismar edildiğini açıkladı. 

Çocuk ayrıca çocuk esirgeme kurumunu sekiz kez çağırdığını ancak tacizlere bir son verilmediğini iddia etti. Çocuğun 9, 10,14,15 ve 16 yaşındaki diğer beş kardeşi de koruma altına alındı. Hayırsever olarak kendini gösteren Cohen şimdi 12 cinsel saldırı suçlamasıyla karşı karşıya. 

Savcılar, Cohen'in çocuklarını öğlen 4'e kadar kilitli tutuyordu ve bazen cinsel saldırıda bulunuyordu. Cohen hakkındaki iddialardan biri de bazen çocuklara biber gazı sıkmasıydı. 

Öte yandan Cohen, 2019 yılında öğrenci değişim programıyla gelen İspanyol bir öğrenciyi taciz ettiği suçlamasıyla yargılanıyordu. Ancak şaşılacak şekilde bu durum çocuk evlat edinmesine bir sorun teşkil etmedi. Cohen'e yalnızca çocukların olduğu alandan uzak durması için ceza verildi.

Cohen'in avukatı ise iddiaların iftira olduğunu belirterek Cohen'in masum olduğunu kanıtlamak için her şeyi yapacağını söyledi.