30 yaşındaki İskoçyalı anne Lauryn Keating oğlu Leon'u odasında tepkisiz halde yatarken bulunca korkunç gerçek ortaya çıktı. Polis sözcüsü tarafından yapılan açıklamada '14 yaşındaki bir çocuğun ani ölümü ihbarını aldık. Ölümüne dair şüpheli bir durum yok' dedi. Keating daha sonra oğlunun TikTok'ta viral haline gelen boğulma mücadelesine katıldığını öğrendi. TikTok'ta dolaşan ölümcül oyunlardan yalnızca biri olan bu oyun, kullanıcılara nefeslerini ne kadar süre tutabileceklerini görmeleri için kendilerini boğmalarını içeriyor. Beyne giden oksijeni kısıtlayan bu tehlikeli oyun, potansiyel olarak nöbetlere, ciddi yaralanmalara veya ölüme neden olabiliyor. 

Keating, diğer gençlerin aynı kaderi yaşamasını önlemek için oğlunun trajik ölümü hakkında herkesi bilgilendirmeye çalışıyor. Acılı anne, 'Kendi çocuğunuzun bunu yapabileceğini beklemezsiniz. Lütfen onları uyarın. Bu çevrimiçi zorbalık hayatlarına değmez. Beğeni ya da ne için yapıyorlarsa, buna değmez' dedi. 

Daily Record'un bildirdiğine göre, Brown'ın arkadaşları ve ailesi, genci anmak için parka balon ve imzalanmış forma bıraktı. 

TİKTOK'TAN TAZİYE MESAJI

Korkunç olayın ardından TikTok, Keating ailesine başsağlığı diledi ve şu açıklamayı yaptı:

"Topluluğumuzun güvenliği önceliğimizdir ve tehlikeli bir meydan okumayla ilgili her türlü iddiayı çok ciddiye alıyoruz."

TikTok ayrınca bu tür içeriklerin yasaklandığını ve bulunursa kaldıracağını ekledi. Kullanıcılardan da bu tür içerikleri rapor etmelerini istedi. 

Henüz kısa bir süre önce yine boğma oyunu nedeniyle komaya giren Archie Battersbee, yaşam destek ünitesine bağlanmış ancak mahkeme kararıyla fişinin çekilmesine karar verilmişti.