Türkiye gündeminin ilk sıralarına yerleşen Ömer Koray Özbay olayı ile ilgili merak edilen tüm detaylar araştırılıyor. Bir video paylaşan ve söz konusu videoda THY’nin yer hizmetleri şirketi Turkish Ground Services’te uzun yıllar çalıştığını ve baskı ve haksızlıklar gördüğünü iddia eden Ömer Koray Özbay’ın intihar ettiği ortaya çıktı. Olayın ardından gözlerin çevrildiği THY’den açıklama geldi.

BASKI GÖRDÜĞÜNÜ İDDİA ETTİ

Türk Hava Yolları’nın yer hizmetleri şirketi Turkish Ground Services’te uzun yıllar çalıştığı öğrenilen Ömer Koray Özbay, paylaştığı video ile sosyal medyanın gündemine oturdu. Uzun yıllar baskı ve haksızlık gördüğünü iddia eden Özbay’ın videosu kısa sürede gündem oldu. Video ile beraber 4 sayfalık da yazılı not paylaşan Özbay’ın intihar ettiği ortaya çıktı. Acı olayın ardından THY’den konuyla ilgili açıklama geldi.

THY’DEN ÖMER KORAY ÖZBAY AÇIKLAMASI

Yayınladığı videoda uzun yıllar baskı ve haksızlıklar gördüğünü söyleyen ve ardından intihar haberi gelen Ömer Koray Özbay olayı herkesi derinden sarstı. THY’den de intihar eden eski çalışanı hakkında açıklama geldi. THY, eski çalışanı Ömer Koray Özbay hakkında çıkan iddia ve paylaşımların incelendiğini duyurdu.

thy-den-omer-koray-ozbay-aciklamasi-geldi-iskence-gordugunu-soyleyerek-intihar-etmisti.jpg

‘KONU TİTİZLİKLE TAKİP EDİLMEKTEDİR’

THY Basın Müşavirliği, çalışmak için gittiği Japonya’da intihar ederek yaşamını sonlandıran eski Ömer Koray Özbay ile ilgili çıkan iddialara yanıt verdi ve bu iddialarla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; ‘İnternet ve sosyal medya mecralarında ortaklarımız iştiraklerinden TGS’de görev yapmış ve 2019 yılı Mart ayında kendi isteğiyle görevden ayrılmış Ömer Koray Özbay hakkında çıkan iddia ve paylaşımlar, şirketimizin ilgili birimlerince incelenmekte olup, konu titizlikle takip edilmektedir.’