Oyun dünyasından beyaz perdeye veya beyaz perdeden oyun dünyasına aktarılan pek çok yapım oldu. Ancak hemen herkesin hem fikir olduğu üzere, bu transferlerin birçoğu hayal kırıklığıyla karşılanırken, başarılı olarak kabul edilebilecek uyarlamaların bile orijinal platformlarındaki durumundan çok geriden kaldığı bir gerçek. Ancak dijital içerik üreticilerinin artmasıyla birlikte bu transferlerindeki rotada da değişimler yaşandı.

Artık beyaz perdeye ilave olarak bu dijital platformları da görmeye başladığımızı biliyoruz. İşte bu uyarlamaların en önemlilerinden biri olarak gösterilen ve HBO tarafından abonelerinin beğenisine sunulacak olan The Last of Us dizisinden yeni bir fragman daha geldi.

PlayStation 3 konsolunda gösterdiği başarı sayesinde, bu konsolun unutulmazları arasına giren The Last of Us’ın ekranlarda nasıl bir performans göstereceği fazlasıyla merak edilirken, dizinin akıbetini başrol oyuncularının yetenekleri belirleyecek.

Dizinin ana karakteri olan Joel’i ünlü oyuncu Troy Baker canlandıracakken, Ellie rolünü ise Ashley Johnson oynayacak. Ani gelişen bir salgın sonucu hızlı insanlığın sonunu getirmeye doğru giden bir hastalıktan kaçan Joel’in yolunun bir şekilde Ellie ile kesişmesiyle başlayan macerayı konu alan dizi 15 Ocak’tan itibaren HBO’da yayınlanmaya başlayacak. Bakalım oyun – dizi / film uyarlamalarının bu sonuncu ismi nasıl bir performans sergileyecek?