NFT cazibesini yitirdi! İngiltere bile vazgeçti! NFT cazibesini yitirdi! İngiltere bile vazgeçti!
PlayStation’ın efsane serisi The Last of Us şu sıralar dizi sektöründe önemli işler başarıyor. İlk iki bölümüyle büyük başarılar elde eden dizi şimdi ise 3. bölümü ile izleyicilerin karşısına çıktı. Bilindiği üzere ilk iki bölüm, Ellie ve Joel’in tanışmasını konu edinmişti. Şimdi ise ikilinin Ateş Böcekleri’nin Batı’da yer alan üslerine doğru olan yolculuğuna tanıklık etmiş olacağız.

Hali hazırda dizi, oyun ile paralel bir senaryoda ilerliyor. Elbette ufak tefek değişiklikler de yok değil. Örneğin ikinci bölümde yer alan hükümet binası sahnesinde, oyunda askerler tarafından yapılan baskın, dizide ise hastalıklılar tarafından gerçekleştiriliyor.

Fakat genel ilerleyişin oyun ile aynı olduğunu söyleyebiliriz. Bu da bazı soruları beraberinde getiriyor. Şimdilik dizinin ilerleyişi hayli hızlı. Yani ilk sezonun, ilk oyun paralelinde devam edeceğini ve aynı finalle sona ereceğini varsayabiliriz.

Asıl merak edilen şey ise ikinci sezonda yaşanacaklar. Eğer ikinci sezon da ikinci oyun ile aynı paralellikte devam ederse, o zaman dizi 3. sezona uzayabilir. Malum ikinci oyunda Ellie’nin hikayesinin yanı sıra Abby’nin hikayesine de tanıklık ediyorduk. Sonuç olarak dizinin önemli bir başarı elde ettiğini de inkar edemeyiz. Bekleyip göreceğiz.