Eren Abluka-2 operasyonunda güvenlik güçlerine teslim olan bir terörist önemli itiraflarda bulundu. Teslim olan terörist, kırmızı kategoride yer alan bir teröristin öldürüldüğünü ve bunun PKK tarafından gizlendiğini itiraf etti.

"Örgüt takviye alamaz, hareket dahi edemez hale geldi. Panik ve dağılmanın önlenmesi için ölümler gizlenmeye başlandı." Terör örgütü PKK'nın içinde bulunduğu hezimeti güvenlik güçlerine teslim olan terörist anlattı.

TRT Haber, Hakkari İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen Eren Abluka-2 Operasyonunda teslim olan teröristin ifadesine ulaştı.

Jandarma timlerine teslim olan terörist, terör örgütünün içinde bulunduğu korku ve paniği anlattı. Örgütün operasyonlar sonrası dağılmayı önlemek için ölümleri gizlediğini söyledi.

KIRMIZI KATEGORİDE YER ALAN TERÖRİSTİN ÖLÜMÜ GİZLENDİ

Teröristin en önemli itirafı ise “Kırmızı” kategoride yer alan 'Bager Erdal' kod adlı Rıdvan Alkan isimli teröriste yönelikti. Rıdvan Alkan'ın, 19 Ağustos 2021'de Yüksekova - Yazılı köyü Topaçlı mezrası kırsalında düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen 8 terörist arasında yer aldığı ortaya çıktı.

Hava destekli operasyon sonrasında teröristin kimliği tespit edilemeyince örgütünün panik ve dağılmayı önlemek için bunu gizlediği öğrenildi.

“Kırmızı” kategoride yer alan 'Bager Erdal' kod adlı Rıdvan Alkan, örgütünün birçok kanlı eyleminden sorumluydu. Dağlıca, Aktütün, Ağaçdibi ve Yeşiltaş gibi kanlı baskınlarına katılan terörist Alkan'ın, birçok bombalama ve saldırının da talimatını verdiği belirlendi.