• BIST 107.896
 • Altın 151,380
 • Dolar 3,6601
 • Euro 4,3285

  Teşekkür ziyaretine geldi

  17.04.2009 14:16
  29 Mart yerel seçimlerinde Aydın'da partisi birinci gelen Deniz Baykal, bugün Aydınlılar'a teşekkür ziyaretinde bulundu.
  Teşekkür ziyaretine geldi
  Teşekkür ziyaretine geldi Teşekkür ziyaretine geldi Teşekkür ziyaretine geldi

  Programına 1.5 saat gecikmeli başlayan Baykal, Aydın Belediyesi önünde halka hitap ederek, hükümeti eleştirdi. Baykal, Deniz Feneri davasına yayın yasağı getirilmesinin manidar olduğunu belirterek, Ergenekon'a da aynı yasağın getirilmesi gerektiğini savundu.
  Baykal'ın, Aydın ziyaretine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, milletvekilleri Kemal Kılıçdaroğlu, Mehmet Ali Susam, Necmi Topuz, Fatih Akay ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da eşlik etti.
  Konuşmasına, Aydınlılar'a teşekkür ederek başlayan Baykal, "Aydın'a hizmet edecek ve Aydın'a yakışır arkadaşı belediye başkanı seçztiğiniz için hepinize helal olsun. Aydın'a hizmet bizim için şereftir. Bizi mutlu ettiniz. Biz de sizi mutlu edeceğiz. Bu seçimlerle Türkiye'nin önüne bir umut penceresi açılmıştır. İşbaşındaki iktidarın gidici olduğu ve yeni bir iktidarın geleceği açıktır. Ekonominin, tarımın durumu ortada. Gelir dağılımındaki çarpıklıklar ortada. Bu hükümet bu işi yürütemedi. 2 gün önce
  hükümetin 3 bakanı çıktı, 'Yüzde 4 kalkınacaktık fakat yüzde 3.6 küçüleceğiz. Büyüme yok daralma var' sözleriyle itiraf ettiler. 3.6 dünyadaki en büyük küçülme oranlarından biridir. Maalesef işsizlikte dünyada 2. sıraya yükseldik. Türkiye'de halka güven veren yeni dürüst bir yönetimi işbaşına getirmek lazım" dedi.

  DENİZ FENERİNE GELEN YAYIN YASAĞI ERGENEKON DAVASINA DA GELMELİ
  Belediye Meydanı'ndaki konuşması sırasında vatandaşların Deniz Baykal'la Deniz Feneri davasını hatırlatması üzerine gündemdeki Ergenekon davasına da değinen Baykal, "Deniz Feneri davası hala ortaya çıkmadı. Dava dosyası hala tercümle ediliyor. Tercüme bitmedi ama yayın yasağı var. Deniz Feneri'ni yazmak yasak. Ergenekon ile ilgili bu ülkenin en neslu insanlarına suçlamalar yapılıyor. Ancak buna yayın yasağı yok. Bunları biliyoruz. Bunun da gereğini yapacağız. Önümüzdek genel seçimlerde iktidara gelerek bu işi noktalayacağız" dedi.
  Baykal, ilk gene seçimlerde iktidara geleceklerinin işaretini Aydın'dan aldığını kaydederek, geçmişteki siyasi değişimlerde ilk işaret fişeğini Aydın atmıştır. Şimdi de Aydınlılar attı" dedi
  29 Mart yerel seçimlerinin en favori isimlerinden biri olan Kemal Kılıçdaroğlu da halkın isteği üzerine kısa bir konuşma yaptı. Seçilemese de Aydın'da Özlem Çerçioğlu'nun kazanmasına çok sevindiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, Aydınlılar'a teşekkür etti.

  CHP GENEL BAŞKANI BAYKAL, MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÇELİK'İN DEMİREL'LE İLGİLİ SÖZLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
  BAYKAL: "TÜRKİYE'DE YAŞANAN OLAYLAR UTANÇ VERİCİDİR"

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ergenekon soruşturması kapsamında gerçekleştirilen gözaltılarla ilgili olarak, "Türkiye'de yaşanan olaylar utanç vericidir" dedi.
  Aydın halkına teşekkür ziyaretine gelen Baykal, Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Baykal, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'le ilgili 'siyasi tarihimizde kara lekedir' sözüne, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Demirel'in cevap vermesini istedi.
  Ergenekon soruşturması kapsamında rektörlerin evlerinin aranıp gözaltına alınması ile ilgili konuşan Baykal, "Türkiye'de yaşanan olaylar utanç vericidir. Milletimiz ciddi şekilde kaygılıdır. Maalesef bu gidişatı gerçekleştirenler bunun bilincinde değildir. Kaygan zeminde bu işi başaramayacaklar. Şunu bilin ki yapılanlar yapanların yanına kar kalmayacak. Gerekli mücadeleyi daha tepkili şekilde vermeliyiz. Sayın Çelik'in sözüyle ilgili olarak da Sayın Demirel kendisi en güzel cevabı verecektir ama bu
  gidişi değerlendirmesi gereken kişi susuyor. Herkes kendi muhatabını doğru seçmelidir. Bu konuda konuşması gereken Başbakan'dır. Tatilini bitirip, Almanya'daki doğum günü partisinden sonra konuşmasını bekliyorum" dedi.
  Baykal daha sonra Aydın il genelindeki partisine ait belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri ile Aydın Belediye Meclis salonunda basına kapalı toplantı yaptı.

  FOTOĞRAFLAR: AYDINPOST ÖZEL

  Diğer Haberler
 • iOS 11.0.2 çıktı!03 Ekim 2017 Salı 23:14
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • YouTube'tan tepki çeken karar!14 Eylül 2017 Perşembe 21:25
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim