• BIST 109.200
 • Altın 153,755
 • Dolar 3,8233
 • Euro 4,5095

  Tercihlerde son gün yarın

  22.07.2009 14:57
  Fen, Anadolu, sosyal bilimler ve diğer bazı meslek liselerine öğrenci yerleştirmek amacıyla gerçekleştirilen ve ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin Seviye Belirleme Sınavı OYP'ye göre trcih için son gün
  Tercihlerde son gün yarın
  Tercihlerde son gün yarın Tercihlerde son gün yarın Tercihlerde son gün yarın

  Tercihler, öğrenci velisi tarafından yarına kadar ''http://www.meb.gov.tr'', ''http://oges.meb.gov.tr'' veya ''http://e-Okul.meb.gov.tr'' adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapılacak.
  Okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacak tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme, elektronik onaylamadan önce yapılacak. Onaylama işlemi yapıldığı andan itibaren öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak.
  Tercih listesinden öğrenci velisi, onaylamadan ise okul müdürlüğü ile veli birlikte sorumlu olacak.
  Öğrenciler bir defa olmak kaydıyla 12 tercihte bulunacak. II. Yerleştirme ve daha sonraki yerleştirme işlemlerinde de aynı tercihler geçerli olacak. Daha sonra hiçbir şekilde bu tercihlerde değişiklik yapılamayacak.
  Sınavla öğrenci alan okul türlerine OYP'si 196 ve üzeri olan öğrenciler tercih yapabilecek. OYP'si 196'ın altında olan öğrenciler tercihte bulunamayacak.
  OYP'ye göre tercih yapacak her öğrenci, okul aile birliği hesabına makbuz karşılığı 5 TL yatıracak. Öğrenci ayrıca ''II. Yerleştirme'' ve/veya ''Tercihinde Yükselme İşlemi'' talebinde bulunduğunda her işlem için 5 TL daha ödeyecek.


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim