17 yaşındaki Havva Nur Aydın'dan acı haber: 2 kez yendiği kansere yenik düştü 17 yaşındaki Havva Nur Aydın'dan acı haber: 2 kez yendiği kansere yenik düştü
Avukat Bıçak hakkında, 10 yıla kadar hapis talebiyle Ankara 35. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı. Bıçak hakkında açılan davanın ilk iki duruşmasına mazeret sunarak katılmamıştı. Mahkemenin zorla getirilmesine ilişkin kararının ardından dün yapılan duruşmaya Bıçak katıldı. Avukat cüppesi giyerek duruşmaya gelen Bıçak önce, kendi avukatının yanına oturdu.

SANIK BIÇAK, CÜBBE İLE GELDİ

Mahkeme Başkanı ve Damar ailesinin avukatlarının uyarısı üzerine Bıçak sanık sandalyesine geçti. Ancak bu sefer de üzerindeki cüppeyi çıkarmak istemedi. Mahkeme Başkanı ve katılan tarafın “cüppeyi çıkar” uyarısı üzerine Bıçak “ceketimi de çıkarayım mı” karşılığını verdi. Uyarılar üzerine cüppeyi çıkarmak zorunda kalan Bıçak, bu sefer de cüppesini sanık sandalyesinin korkuluklarına astı. Damar ailesinin avukatlarının “Avukatlık cüppesinin yeri sanık sandalyesi korkuluğu değildir” şeklindeki uyarısı üzerine, mahkeme başkanını talimatıyla Bıçak’ın cüppesi bulunduğu yerden kaldırıldı. Yaşanılan cüppe tartışmasının ardından Bıçak ilk savunmasını yaptı.