• BIST 108.489
 • Altın 152,547
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Temizlik kampanyası

  24.12.2007 12:02
  Ege Bölgesi’nin en batı ucunda yer alan turistik belde Turgutreis’in 3 mil açığında bulunan cennet adalarda temizlik kampanyası başlatıldı.
  Temizlik kampanyası
  Temizlik kampanyası Temizlik kampanyası Temizlik kampanyası

  Ege Bölgesi"nin en batı ucunda yer alan turistik belde Turgutreis"in 3 mil açığında bulunan cennet adalarda temizlik kampanyası başlatıldı. Turgutreis Belediyesi tarafından başlatılan ve sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği “ Cennet Adaları Temiz Tutalım” adlı temizlik kampanyası çerçevesinde, 12 adada çöp toplama temizliği gerçekleştirildi, 3 ada ağaçlandırıldı.
  Yaz aylarında binlerce turistin akın ettiği turizmin gözde merkezlerinden Turgutreis"te, cennet adaları korumaya yönelik başlatılan kampanyaya vatandaşlar ve sivil toplum örgütleri de destek veriyor. "Cennet adalara sahip çıkalım" sloganıyla başlatılan kampanyanın ilk gününde, Çatal Ada, Topanada, Çavuş Adası, Tüllüce, Çobanada ve Kiremit Adası"nda çöp toplama temizliği gerçekleştirildi. Turgutreis Belediyesi ekiplerince adalarda yapılan temizlikte 7 traktör dolusu çöp toplandı.
  Teknelerle gidildi
  Adalarda yapılan çöp toplama temizliği için Turgutreis Limanı"ndan günlük tur tekneleriyle adalara gidildi. Adalarda yapılan temizlikte, çok sayıda bira, şarap şişeleri, poşet, temizlik malzemesi atıkları, plastik atıklar, halat ve sünger yatak çıktı. Yangın olasılığına karşı adalar sulandı. Toplanan çöpler yakılarak imha edildi. Yaz aylarında İspanya, Portekiz, Yunanistan, İtalya ve İngiltere"den gelen lüks yatların sıkça uğradığı cennet adalar 4 saatlik temizliğin ardından pırıl pırıl oldu. Temizlik kampanyasının yaz aylarında da devam edeceğini belirten Turgutreis Belediye Başkanı Ali Server Yazgan “ Cennet Adaları Temiz Tutalım kampanyasına destek her geçen gün büyüyor. Kampanya, Turgutreis"in açığında bulunan tüm adaları kapsıyor. Özellikle yaz aylarında binlerce turist bu bakir adalarda denizin ve güneşin tadını çıkarıyor. Belediye ekiplerimiz her ay düzenli olarak adalarda rutin temizliklerini sürdürüyorlar. Cennet koylarımıza sahip çıkacağız” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim