• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Tema'dan tüketim uyarısı

  31.10.2008 18:49
  TEMA Aydın İl Temsilcisi Mehmet Özdemir; kak ve adalet anlayışı içinde, adil paylaşma bilinciyle, doğal kaynakların verimli kullanılması gerektiğini belitti. Özdemir, insan neslinin sağlıklı, temiz bir yaşam kalitesine ulaşması ve sürdürülebilirliğinin an
  Temadan tüketim uyarısı
  Tema'dan tüketim uyarısı Tema'dan tüketim uyarısı Tema'dan tüketim uyarısı

  Dünyadaki ekolojik dengesini bozmadan, kaynakların israf edilmeden ihtiyaçların giderilmesi gerektiğine işaret edem TEMA İl Temsilcisi Mehmet Özdemir, “Toprak başta olmak üzere su kaynaklarımızı, bor ve benzeri stratejik madenlerimizi iyi korumalıyız. Elimizden çıkarmamalıyız. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmeliyiz. Kamuya ait işletmeleri üretken hale getirmeliyiz. "Zengin babanın züğürt evladı" durumuna gelmemeliyiz. Topraklarımızın, sularımızın, kaynaklarımızın efendisi olmalıyız” dedi.
  Bu günün ve geleceğin en büyük sorunun açlık olduğunu savunan Özdemir, “Buğday ve su en stratejik maddelerdir. Toprak yoksa,buğday yok, su yok, ekmek yoktur. Erozyona, çölleşmeye, çoraklaşmaya, kirlenmeye, amaç dışı kullanmaya karşı topraklarımızı koruyalım. Doğal dengenin bozulmasını el birliği ile önleyelim. Ağaç dikmeye, bakıp yetiştirmeye ve korumaya azami dikkat gösterelim. Binlerce canlının evi, oksijen kaynağımız, iklim düzenleyicimiz, hava filtremiz, yer altı su kaynaklarımızın besleyicisi, topraklarımızın tutucusu ormanlarımızı, makilik, fundalık, çalılık alanlarımızı koruyalım. Koruyalım ki; bizler ve neslimiz, bir soluk havaya, bir yudum suya, bir lokma ekmeğe muhtaç olmayalım” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim