Google'ın milyonlarca kişi tarafından kullanılan YouTube uygulaması, her platformda düzenli olarak güncellenerek yeni özellikler kazanıyor. Mobil, tablet ve internet sitesinde önemli özelliklerle güncellenen uygulama, şimdi TV için de önemli yenilikler aldı.

Telegram'ın son güncellemesi, gerçek zamanlı mesaj çevirisi getiriyor Telegram'ın son güncellemesi, gerçek zamanlı mesaj çevirisi getiriyor

Akış hizmetinde daha kolay gezinme ve içeriği bulma konusunda yardımcı olmak için Google, YouTube TV'yi önemli yeniliklerle güncelledi. Söz konusu güncelleme Çarşamba günü YouTube Blog sayfasından resmi olarak duyuruldu.

YOUTUBE TV'YE CANLI VE KİTAPLIK SEKMESİ EKLENDİ

Güncelleme esas olarak kullanıcı arayüzü sayfasına Kitaplık ve Canlı sekmesini getiriyor. Bunlardan Kiptalık sekmesi, daha sonra izlemek isteyeceğiniz pek çok içeriği de gösteren seçeneklerle sayfanın en üst kısmına eklendi. Bu, henüz denemediğiniz yeni içerikleri ve bazı programları içerebilir.

Ayrıca Kitaplık altında onlarca içeriği kolayca gözden geçirmenize ve izlemek için en doğru içeriği bulmanıza yardımcı olacak filtreler bulunuyor. Aşağıdan Kitaplık tasarımına göz atabilirsiniz.

Güncelleme dahilinde yeniliğe kavuşan bir diğer özellik ise 'Canlı' sekmesi. Bu özellik aslında uygulamanın içerisinde var. Fakat YouTube, Canlı'yı daha göz önüne gelecek şekilde sayfanın en üstüne Kitaplık sekmesiyle aynı bölmeye yerleştirdi.

Canlı sekmesi yeni güncellemeyle artık daha iyi öneriler sunuyor. Örneğin kullanıcılara 'doğru programı izlediklerini doğrulamalarına' yardımcı olan yeni, vurgulanmış durum gibi bir bakışta bilgi veren faydalı özellik eklendi.