2022 yılının 9 Ocak gününde Lane'in telefonuna şaşırtıcı bir mesaj geldi. Mesajda genç kızın DNA testi yaptırması gerektiğini söyleniyordu. Genç kız bunu başlangıçta sahte ya da dolandırıcılık yöntemi sandı.

Daha sonra mesajla ilgili arkadaşını arayan Lane, durumu ona anlattı. Arkadaşı ise genç kıza, "İçimden bir ses bunun gerçek olduğunu söylüyor. Buna cevap vermelisin" dedi.

KRALİYET AİLESİ BAĞLARI ÜMİDİYLE...

Arkadaşından bulduğu cesaretle mesaja cevap veren Lane, daha önce farklı bir firmadan indirimli şekilde DNA testi yaptırdığını söyledi. Kraliyet ailesiyle bağlarının çıkmasını ya da egzotik yerlerle bağının çıkması umuduyla bunu yaptırdığını söyleyen Lane, yalnızca bir İngiliz, İrlandalı çıktığını da anlattı.

Lane'e gelen bu DNA testi isteği, telefonunda da kalmadı. Sosyal medya platformu Facebook'ta da sahte bir hesap açan kişi, Lane ve kocasına mesajlar atarak genç kızı DNA testi yapmaya ikna etmeye çalışıyordu.

"BAŞKA BİR AİLEN OLABİLİR"

Mesaj atan kişi elinde hiçbir kanıt olmamasına rağmen, 'Bildiğinden başka bir ailen olabilir' şeklinde yazılar yazıyordu. Bunun üzerine hemen annesini arayan Lane, ebeveynlerinin kendisi 9 yaşındayken boşandığını biliyordu.

Lane, annesi ile yaptığı konuşmayı şöyle anlattı:

Annem bana her zaman kendisinin bir alkolik ve babamın bir dolandırıcı olduğuna dair bu hikayeyi anlatırdı. Bu yüzden onu aradığımda, "Neden bahsettiğini tam olarak biliyorum. Bir ilişkim vardı" dedi. Neredeyse sandalyemden düşüyordum. Üniversitedeyken kendisinden on yaş küçük bir adamla ilişkisi olmuş.

ANNESİ İTİRAF ETTİ

Lane daha sonra annesinin 35 yaşındayken öğretmenlik yaptığı okulda 25 yaşındaki biriyle 'tek seferlik' bir ilişki yaşadığını ve biyolojik babasının bu olduğunu düşünmeye başladı. Lane'in annesiyle ilişkiye giren genç, kadının hamile olduğunu görünce kendisine bebeğin ondan mı olup olmadığını sorduğunu ve Lane'in annesinin olumsuz cevap verdiğini öğrendi.

Hayatını değiştirecek bu bilgileri öğrendikten sonra mesajdaki adamın tavsiyesini dinlemeye karar veren Lane, hemen DNA testi yaptırdı ve 6 hafta sonra gelen sonuçlarla şoke oldu.

"Öğrendim ki, evet, bu adam benim babam, bu yabancı. Kendisi bir İngiliz ancak California'da yaşıyor. Hemen ona mesaj attım" ifadelerini kullanan Lane, annesinin kendisi 2 yaşındayken adama bir kartpostal gönderdiğini ve içine Lane'in ismini yazdığını öğrendi.

ONLARCA YILDIR SOSYAL MEDYADA TAKİPTE

Lane'in babası o günden beri bu ismi internette araştırıyordu. 2007'de ise babası, Lane'in fotoğraflarını internette görmüştü ve anında bunun kendi kızı olduğunu fark etmişti. Daha sonra Lane'in annesine ulaşmaya çalışan baba, her seferinde reddedilmişti. Lane'in annesi, kızının zihinsel durumunun iyi olmadığını ve gerçeği öğrenirse kendine zarar verebileceğini söyleyerek babasını uzak tutmuştu.

Bunun üzerine kendi kızını sosyal medya üzerinden takip etmeye başlayan baba, kızının tüm hayatını yalnızca izlemekle yetindi. Erkek arkadaşıyla buluşmalarını, evlenmesini, çocuk sahibi olmasını ve diğer her şeyi yalnızca dışarıdan izledi.

KIZININ SESİNİ DUYABİLMEK İÇİN...

Posta'da yer alan habere göre; 2008 yılında internette kızının fotoğraflarını görmesi üzerine Lane'in annesine yazmasının üzerinden bir yıl geçen baba, kızının güzellik okuluna gitmek için California'ya taşındığını sosyal medyadan öğrendi. Bir kez sadece kızının sesini duymak için salonu aradığı ortaya çıktı.

Cesaretini toplayan baba, salondan saç kesimi için randevu almıştı ancak eşi, bunu yapmaması için onu ikna etti. Çünkü Lane'in onu gördüğü an tanıyacağını düşünüyordu. Lane ise tüm bu gerçekleri öğrenmek için neredeyse 14 yıl geçmesini bekleyecekti.

MESAJLARI GÖNDEREN KİMDİ?

Ancak sanılanın aksine Lane'in telefonuna bu mesajları gönderen babası değildi. Bu kişi, babasının yeğeniydi ve tam da Lane'in yaşadığı şeylere benzer durumlardan geçmişti. Bu yüzden genç kızın da bunları yaşamasını istemiyordu.

Öz babası ile iletişime geçtikten sonra Lane, kendinden çok küçük 2 üvey kardeşi olduğunu öğrendi. Kardeşlerinden bir tanesi kendi çocuğundan yalnızca 2 yaş büyüktü.

ANNESİNİ HAYATINDAN ÇIKARDI

Öte yandan Lane, annesinin kendisine söylediği yalanlar yüzünden yıllardır bu gerçekleri öğrenemediği ve öz babasına uzak kaldığının sinirini hala çıkaramamıştı.

Annesiyle görüşmeyi bıraktığını söyleyen Lane, ona olan öfkesini şu ifadelerle anlattı:

Bu büyüklükteki bir sırrın bu kadar uzun süre devam etmesi için çok fazla yalan, ihanet ve manipülasyon gerektirdiğini hayal edebilirsiniz. Annemi hayatımdan çıkarmak, şimdiye kadar yaptığım en zor şeylerden biriydi. Bunu asla ve asla beklemezdim. Büyürken çok yakındık. İnsanlara onun benim ruh eşim olduğunu söylerdim.

İnanılmaz hayat hikayesini sosyal medya platformu TikTok'ta anlatan Lane, uzun yıllardır kayıp olan babasıyla buluşmasının aylar süren yazışmaların ardından yaklaşık 3 hafta önce gerçekleştiğini söyledi.

ŞOKE EDEN BENZERLİK

Babasının kendisi ile göz teması kurmaktan kaçındığını, bu sebeple de kendisini sevmediğini düşündüğünü söyleyen Lane, babası ile benzerliklerinin gerçekten gözden kaçırılamayacak kadar çok olduğunu belirtti.

Öte yandan kendisini büyüten babası ile bu konu hakkında henüz konuşmadığını ve adamın bundan haberi olmadığını söyleyen Lane, babasının genç kızın öz çocuğu olmadığını bildiğini söyledi.