Acun Ilıcalı UEFA Başkanı Ceferin ile buluştu! Slovenya basınının iddiası... Acun Ilıcalı UEFA Başkanı Ceferin ile buluştu! Slovenya basınının iddiası...
Türkiye ve dünya üzerinde verimliliğin artırılması ve teknolojik ürünlerin sergilenmesi amaçlı olarak altıncı verimlilik ve teknoloji Fuarı ATO’da ziyaretçiler için kapılarını açtı.

ASELSAN, TUSAŞ, Samsung, TOGG ve benzeri pek çok farklı teknoloji üretim yapan kurum ve kuruluş bu fuarda yerini aldı.

Ankara Bilim Üniversitesi ve Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen ve dünyada verimliliğin artırılması ve teknolojik ürünlerin sergilenmesi amaçlı olarak yapılan fuar kapılarını bugün itibarıyla açtı. Pek çok teknoloji üretimi yapan kurum ve kuruluşun yer almış olduğu fuar 10 Şubat tarihine kadar ücretsiz şekilde gezilebilecek. Fuarda firmaların yanında panel, seminer, sertifikalı eğitim ve de teknoloji etkinlikleri yapılacak.

Bu yıl fuar üzerinde 91.000 ziyaretçiye kadar ulaşılması hedefleniyor. Türkiye Verimlilik Vakfı ve Ankara Bilim Üniversitesi heyet başkanı olarak bilinen Cemalettin Kömürcü yapmış olduğu açıklamalarda Verimlilik ve Teknoloji Fuar’ının 2018 yılından beri gerçekleştirildiğine ve her yıl ayrı bir öneme sahip olan bu fuarda bu yıl 40’a yakın olan yeni girişimci firmanın bulunduğunu belirtti. Bu konuyla ilgili iş birliklerinin yapıldığı belirtildi. Bu durumun da büyük firmalar adına katkı sağlamış olup onların aramış olduklarını inovasyon ve fikirleri ulaşılmış olunduğu aktarıldı.

Geçen yıllarda yeni girişimci firma şeklinde katılım yapan yaklaşık 11 firmanın olduğu paylaşıldı. Bu firmaların bazılarının artık fuar içerisine girişimci şeklinde değil büyük bir firma şeklinde katılım sağlayacak olmasının son derece kıymetli olduğu Cemalettin Kömürcü tarafından paylaşıldı.

Bu senenin ana teması ise gelecek için teknolojiler şeklinde belirlendi. Paneller için alt başlıklar tarım teknolojileri, sağlık teknolojileri ve eğitim teknolojileri gibi sınıflandırıldı. Bunun yanında finansal teknolojilerin de önemli konu başlıklarının olduğu belirtildi.

10 Şubat’a kadar sürecek olan bu fuar için 60’a yakın yeni etkinlik gerçekleştirileceği belirtildi. Fuara katılımlar artarak devam ediyor.