banner339
banner313

Yolu açın Xiaomi geliyor! Apple'ın gözü yaşlı!

Xiaomi tablet işine girmek için kolları sıvadı. Xiaomi'nin tableti üst düzey deneyim sunarak iPad Pro'nun pabucunu dama attıracak.

Yolu açın Xiaomi geliyor! Apple'ın gözü yaşlı!
banner401
banner399


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Apple, tablet piyasasını iPad ile öyle bir domine etti ki piyasada iPad'e rakip Android tablet görmeye hasret kaldık. Samsung arada bir Galaxy Tab modelleri ile bir şeyler deniyor ama beklenen etkiyi yaratamıyordu. Şimdi ise Xiaomi tablet sektörüne el atarak Android'in aradığı kanı bulmasını sağlayacak.

Xiaomi CEO'su Lei Jun, geçtiğimiz günlerde Xiaomi'nin bu yıl yeni Mi Pad tablet piyasaya süreceğini doğruladı. CEO'nun bu açıklaması Xiaomi'nin ürün direktörü Wang Teng Thomas tarafından da onaylandı.

XDA raporu, Xiaomi'nin "nabu", "enuma" ve "elish" kod adlarına sahip üç yeni üst düzey Android tablet geliştirdiğini ortaya koyuyor. Bu tabletler MIUI 12.5 sistem uygulamalarında ortaya çıktı ve tabletler için yeni özelliklerin MIUI 12.5 ile sunulacağı söyleniyor.

Ayrıca Xiaomi sızıntıları yapan kacskrz; MIUI Home uygulamasının alfa sürümünde tabletler için gizli bir sistem gezinme sayfasına sahip olduğunu söylüyor.Tüm tabletlerin 120 Hz yenileme hızlı 2560 × 1600 çözünürlüklü 16:10 en boy oranlı LCD ekran ile geleceği söyleniyor. Bu tabletlerden en büyüğü ise 10.97 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak.

8.720 mAh kapasiteli bataryası ile dolu dolu deneyim sunacak olan bu tabletler, Snapdragon 8 serisi yongalardan beslenecek. Muhtemelen tepe modelde Snapdragon 865+ yonga seti kullanılacak.

Xiaomi'nin bu Android tabletleri Samsung Galaxy tabletlere iyi bir alternatif olacak gibi görünüyor. iPad Pro ile baş etmeleri şu an için imkansız. Çünkü Apple, yeni iPad Pro'da çıtayı kimsenin kısa sürede erişemeyeceği bir noktaya çıkardı. microLED XDR ekran ve dünyanın en hızlı işlemcisi Apple M1'i iPad Pro'ya koyan Apple, rakipleri ile olan farkı bir hayli aşmış durumda.

Ancak Spider-Man'in amcacasına atıfta bulunarak "büyük güç büyük PARA getirir" diyebiliriz. Çünkü iPad Pro'ların fiyatları MacBook fiyatı ile hemen hemen aynı seviyede. Bu yüzden yüksek performanslı ve uygun fiyatlı Android tabletler için yeni bir şans doğabilir.
banner218