banner158

Yetkili sendika Sağlık-Sen

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, “Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Aydın’da sağlık iş kolunda çalışan kamu görevlilerin yetkili sendikası Sağlık-Sen olmuştur” dedi.

Yetkili sendika Sağlık-Sen

Her yıl Mayıs ayında sendikaların üye sayıların tespit edildiğini hatırlatan Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, “Bu yıl yapılan tespitler sonucu Sağlık-Sen"in Aydın"daki üye sayısının 2 bin olduğu, üye sayısı bakımından ikinci sırada yer alan sendikanın da bin 100 üyesinin bulunduğu tespit edilmiştir. Böylece geçen yıl olduğu gibi bu yılda Aydın"da sağlık iş kolunda çalışan kamu görevlilerin yetkili sendikası Sağlık-Sen olmuştur” diye konuştu.
Sağlık-Sen"in Aydın"da Sağlık Müdürlüğüne bağlı bütün kurumlarda yetkili sendika olarak, ayrım gözetmeksizin bütün sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümü için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı kararlılık ve azimle mücadele edeceğini savunan Karaer, şunları söyledi: “Sağlık-Sen bugüne kadar alışıla gelen sendikacılık anlayışını değiştirmiş, ideolojik sendikacılık anlayışının karşısına hizmet sendikacılığı anlayışını koymuştur. Artık ne kadar yönetenleri suçlarsam, ne kadar kırar dökersem o kadar iyi sendikacı olurum devri kapanmıştır. Üyelerimizden aldığımız güçle, bütün Sağlık camiasının sorunlarının çözümü için her gün bir önceki günden daha fazla çalışarak, özelde sağlık çalışanlarına genelde de milletimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Bu haklı gururu bizlere yaşatan bütün üyelerimize teşekkür eder, kamuoyuna saygı ile duyururuz”

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2010, 11:47
banner192