banner158
banner218

Yeni kuruldu ama AB'de

Aydın’da geçen aylarda hizmete başlayan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) kısa sürede bir çok projeye imza attı.

Yeni kuruldu ama AB'de
banner216

Sanayici ve işadamlarının bir çok sorununa çözüm üretmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten TÜMSİAD Aydın Şube Başkanı Özcan Petekkaya “TÜMSİAD, Avrupa KOBİ Haftasına katılım sağlayan 37 ülke içinde, etkinlik düzenleyen kamu otoriteleri, özel kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşlarını geride bırakarak etkinlik sayısı açısından birinci oldu” dedi.
TÜMSİAD olarak şrket ve firmaları da bir canlı gibi gördüklerini, ancak bu canlıların sürekli büyüyüp ölmemesinden yana olduklarını kaydeden TÜMSİAD Aydın Şube Başkanı Özcan Petekkaya “Kurum olarak şirket analizleri de yapmaya başladık. Örneğin bir şirkette yönetimde sıkıntılar yaşanıyorsa bu şirketin işleyiş tarzından yönetimine kadar çeşitli konuları ele alıyoruz. Tamamen uzman ekip tarafından gerçekleştirilen bu çalışmada görülen aksaklıkları rapor haline getirip şirketin yönetimine sunarak yeni uygulama modeli ile sorunların çözümüne de katkı sağlıyoruz. Avrupa Komisyonu tarafından açıklanan sonuçlara göre, Avrupa KOBİ Haftası faaliyetleri açısından ülkemiz de İngiltere ve Almanya`dan sonra üçüncü sırada gösterildi. TÜMSİAD, Avrupa KOBİ Haftasına katılan bir çok Avrupa ülkesinin toplamından daha fazla etkinlik gerçekleştirerek aynı zamanda ülkemizin üçüncü sırada yer almasına katkı sağladı. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. iha

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2010, 11:10