banner158

Yakacık Okulu'nun başarısı

Nazilli’ye bağlı Aşağı Yakacık Köyü İlköğretim Okulu, Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Comenius Projesi kapsamında “Çok Taraflı Okul Ortaklıkları Çalışması Koordinatör Okul” unvanını kazandı.

Yakacık Okulu'nun başarısı
banner192

Aşağı Yakacık İlköğretim Okuluna ziyarete giden Tüm Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Karakaşlı, Genel sekreter Ünal Lafvermez, Genel teşkilatlandırma sekreteri Hilmi Özkan ve Genel mali sekreter Ramazan Baki Öğünç, projeyi uygulayan öğretmenlere tebriklerini bildirdi.
Ziyarette konuşan Tüm Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Karakaşlı; “Ulusal Ajans"tan aldığımız bilgiye göre Aşağı Yakacık İlköğretim Okulu, Aydın"da İlköğretim Okulları arasında Avrupa Birliği Hayat boyu öğrenme Comenius projesi çok taraflı okul ortaklıkları koordinatör okul olarak ilk defa yapan okul unvanını kazanmıştır. Nazilli"nin en uzak köyünde çalışan bu okul öğretmenleri fedakârca çalışarak bu projeye üretmişlerdir. Alınan bu başarı ve geçen seneki 8. sınıflar SBS sınavı başarı sıralamasında Nazilli İlçesinde 11. sırada yer alan A.Yakacık İ.Ö.O çalışanlarına tebrik etmek üzere ziyaretlerin geldik. Bilindiği üzere bazı ilköğretim okulları Comenius programı çerçevesinde Avrupalı okullarının yaptığı projelere ortak olarak dâhil olabiliyorlardı. Ancak A.Yakacık İ.Ö.O kendi yaptıkları ”Geçmişten geleceğe geleneksel çocuk oyunları” adlı projeyi Polonya, Portekiz, İsveç ve Romanya"da ki istekli birer okulu ortak olarak kabul etmişlerdir. Esası 24 hareketlilik olan bu proje için adı geçen ülkelere 12 öğretmen ve 12 öğrenciden oluşan ekipler karşılıklı olarak birbirlerine ziyarette bulunacaklardır. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen ekip başkanı Derya Güney, üyeler Halime Hak, Özlem Üner, Seval Çelik"e ve öğretmenlere destek vererek önlerine açan okul müdürü Recep Demireller başarılarından dolayı Tüm Eğitim-Bir-Sen olarak teşekkür ediyoruz” dedi. iha

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2010, 18:36
banner184