banner339
banner274

Xiaomi Samsung'a meydan okudu! Sıradaki sizsiniz!

Akıllı telefon pazarındaki yükselen isimlerden biri olan Xiaomi, resmen Samsung'a meydan okudu. İşte konunun detayları.

Xiaomi Samsung'a meydan okudu! Sıradaki sizsiniz!
banner401
banner399


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Akıllı telefon pazarındaki yükselen isimlerden biri olan Xiaomi, model yelpazesini hızlı bir şekilde genişletmeye devam ediyor. Çinli üreticinin model yelpazesini genişletmesiyle birlikte hitap ettiği müşteri kitlesi de önemli oranda arttı.

Geçtiğimiz gün Canalys tarafından yayınlanan 2. çeyrek raporlarında Xiaomi'nin önemli bir büyüme yakaladığını gözlemlemiştik. Xiaomi ve Samsung'un arasında birkaç puanlık fark kalmasıyla birlikte forumlarda da önemli bir hareketlilik yaşandı.

Özellikle Xiaomi forumlarında pek çok kullanıcı, Çinli üreticinin bir sonraki çeyrekte Samsung'u alaşağı ederek zirveye yerleşeceğini iddia etti.

Tabi ki bunun olması çok da kolay değil. Malum, Xiaomi'nin bu kadar hızlı yükselmesindeki temel sebep Huawei'ye ABD tarafından uygulanan ambargo olmuştu. Huawei müşterileri 4 bir yana dağılırken, buradaki aslan payını alan isim ise Xiaomi olmuştu.

Peki sizin bu konudaki düşünceniz nedir? Gerçekten de Xiaomi bir sonraki çeyreğe Samsung'u devirerek en çok telefon satan firma unvanını ele geçirebilir mi? Canalys raporuna baktığımızda Xiaomi'nin Apple'ı geçerken çok zorlanmadığını görmüştük. Fakat Samsung'un Apple'dan çok daha fazla telefon sattığı da inkar edilemez bir gerçek.

Xiaomi'nin başarılı olduğunu biliyoruz. Zaten Türkiye'deki kullanıcı kitlesinin genel tercihi de bu durumu bize gösteriyor. Elbette yine de bazı şeylerin kesinleşmesi için biraz beklememiz gerekecek. Sonuçta Samsung da yabana atılacak bir firma değil.
banner218