banner274

WhatsApp Telegram Signal ve BiP hangi verileri topluyor?

WhatsApp Telegram Signal ve BiP hangi verileri topluyor?WhatsApp'ın kullanıcı verilerini toplayıp bunları işleyip Facebook iştirakleri ile paylaşacağını açıklamasının ardından tüm dünya karıştı. Kullanıcılar WhatsApp hesaplarını silip alternatiflere yönelmeye başladı.

Bu süreçte dünya çapında Telegram ve Signal indirme oranlarında büyük bir patlama yaşadı. Peki, WhatsApp Telegram Signal ve yerli uygulamamız olan BiP hangi verileri topluyor?

Signal görmüş olduğunuz üzere en güvenilir mesajlaşma platformu konumunda. Signal'i Telegram takip ediyor. WhatsApp, fotoğraf ve videoları işlemezken BiP, fotoğraf ve videoları hatta ses verilerini bile topluyor.

Yerli ve milli BiP mesajlaşma uygulaması güvenlik konusunda maalesef ki sınıfta kalıyor diyebiliriz. Eğer güvenliğinize önem veriyorsanız WhatsApp yerine Signal'i kullanmanızda fayda var.

Ancak WhatsApp'ı silmek tek başına fayda etmiyor. Verilerinizi korumak istiyorsanız, Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp dörtlüsünü komple telefonunuzdan kaldırmanız gerekiyor. 

Son olarak WhatsApp verilerinin Avrupa Birliği ülkelerinde işlenmediğini belirtelim. Umarız en kısa sürede devletimiz de WhatsApp için sert yaptırımlar uygular ve verilerimiz Türkiye'de kalır.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 21:15
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k