banner339
banner313

WhatsApp'ta kendinize mesaj gönderme-Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların mesajları, görüntüleri, videoları ve diğer bilgileri kendilerine iletmelerini sağlayan kullanışlı bir WhatsApp özelliği olduğunu biliyor musunuz! WhatsApp'ta bu işlevselliği nasıl elde edersiniz!

WhatsApp'ta kendinize mesaj gönderme-Nasıl Yapılır?
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

WhatsApp, iki milyar aktif kullanıcısı ile dünyada en yaygın kullanılan mesajlaşma hizmetlerinden bir tanesidir. İlk olarak 2009 yılında kullanıma sunulan hizmet, kullanıcıların kişileri ile iletişimlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için birkaç yeni özellik eklenerek günden güne büyüdü ve sınırlarını büyüttü.

Ancak bu popüler mesajlaşma uygulamasında, rakipleri olan Telegram ve Signal gibi uygulamalarda bulunan bazı hizmetlerin eksik olduğu özellikler mevcut. Bu özelliklerden biri ise kullanıcıların mesajları, görüntüleri, videoları ve diğer içerikleri kendilerine iletmelerini sağlayan 'Kendine Not' özelliği.



Kendine Not özelliği, eski sohbetleri araştırmak ve doğru mesajı bulmaya çalışmak yerine, haftalar önce kendinize gönderdiğiniz bir şeyi hızlı bir şekilde bulmak istediğinizde kullanışlı olabilir. WhatsApp benzer işlevsellik sunan yıldızlı mesajlar özelliğine sahip, ancak bu yalnızca gönderilmiş veya alınmış mesajlar için çalışıyor.

Uygulama şu anda kendinize mesaj gönderme özelliği sunmuyor. Fakat bunun kolay olduğu kadar çok basit iki yöntemi mevcut. İşte aynı notu WhatsApp'ta kendine gönderme işlevselliğine sahip olmanın iki yolu;

Yöntem 1: WhatsApp grup yöntemi

Adım 1) Onaylarını aldıktan sonra kendiniz ve herhangi bir arkadaşınızla yeni bir WhatsApp grubu oluşturun.

Adım 2) Şimdi grubun üye ayarlarına gidin ve arkadaşınızı gruptan çıkarın.

Adım 3) Gruba "Hatırlatıcılar" veya "Kendime Not" gibi yeni bir ad verin ve kolay erişim için sohbet listesine sabitleyin.

Yöntem 2: WhatsApp'ta kendinize mesaj atın

Adım 1) Önce Google Chrome’a veya tercih ettiğiniz tarayıcıyı açın, ardından adres çubuğuna tıklayın.

Adım 2) https://wa.me/+910000000000 yazın ve Enter tuşuna basın.

Adım 3) Onay mesajına tıklayın ve WhatsApp numaranızla bir "sohbet" açacaktır.

Adım 4) Bir mesaj gönderin, ardından ana sohbet listesine gidin ve kolay erişim için sohbeti en üste "sabitleyin".

Artık WhatsApp’ta önemli olduğunu düşündüğünüz fotoğraf, mesaj, bilgi vay görselleri kendinize gönderebilirsiniz. Bunu için bir arşiv oluşturabilirsiniz. Tadını çıkarın.
banner218