banner4

Vergi affından yararlanmadı

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, AYdınspor yönetiminin vergi borçlarını yapılandırmak için Aydın Vergi Dairesi Başkanlığına müracaat etmediğini açıklayarak, “Aydınspor yönetimi vergi borçları ile ilgili yapılandırma başvurusu yaparlar ise Maliye

Vergi affından yararlanmadı
banner8

Aydınspor yöneticilerine, Aydınspor"un vergi borçlarından dolayı Aydın Vergi Dairesi Bakanlığı tarafından ödeme emri gönderilmiş olmasının ardından bu konuda çalışmalar yaptığını belirten Mehmet Erdem, “Konuyu Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz'la görüştüm. Aldığım bilgiler doğrultusunda kamuoyunu bilgilendirmek lüzumunu hissettim. Türkiye'deki birçok spor kulübünün vergi borcu bulunmaktadır. Buna istinaden 2008 yılı içerisinde çıkarılan 5766 sayılı yasanın geçici 2. maddesine göre sadece spor kulüplerine mahsus vergi borçlarını 10 yıl süreyle yapılandırma imkanı getirilmiştir. Yapılandırma için Haziran 2008 sonuna kadar başvuru süresi tanınmış. Ancak Aydın Spor yönetimi vergi borcu ile ilgili bu imkândan faydalanmak istememiş ve başvuru yapmamışlardır” diye konuştu.
Bu durum nedeniyle Vergi Dairesi Başkanlığı"nın her mükellefte olduğu gibi alacaklarını tahsil edebilmek için; Aydınspor yöneticilerine de tebligat gönderme yoluna gittiğini kaydeden Erdem, “Eğer Aydınspor yönetimi vergi borçları ile ilgili yapılandırma başvurusu yaparlar ise; Aydın Milletvekili olarak Maliye Bakanımız Kemal Unakıtan ile görüşüp, sonuç almaya gayret göstermeye hazırım. Bu olayın spekülasyonlara ve yanlış değerlendirmelere sebebiyet vermemesi için Aydın kamuoyuna duyurmak isterim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2009, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER