banner158

Vali Coş'tan mesaj

Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, “İnsan yaşantısının ayrılmaz bir parçası olan çevre, yine insanın sorumsuz uygulamaları neticesinde bugün büyük bir tehditle karşı karşıyadır” dedi.

Vali Coş'tan mesaj
banner192

Dünya Çevre Günü nedeniyle bir açıklama yapan Vali Coş, çevre tehdidinin bir bütün olarak tüm doğayla birlikte en başta yine insanı ilgilendirmekte olduğunu söyledi. Yüzyıllardır ihmal edilen çevrenin, bilinçsiz ve sorumsuz sanayi yatırımlarıyla birlikte büyük bir felakete dönüşmekte olduğuna işaret eden Coş, “Şaşırtıcı olan; tüm dünyanın, artık günlük yaşantımızı dahi bire bir etkileyen çevre felaketi karşısında suskunluğudur. Bazı sivil toplum örgütlerinin bu konulardaki faaliyetleri büyük önem taşımakla birlikte yetersiz kalmaktadır. Çevrenin korunmasına dair tavır ve davranışlar, mutlak surette küresel ölçekle yürütülmelidir ve bu noktada herkese büyük görevler düşmektedir. Tüm insanlığı tehdit eden çevre sorunlarının çözümünde temel ilke, doğayı korumak ve kollamak olmalıdır” diye konuştu.
Dünya Çevre Günü"nde çevrenin korunması için neler yapılıp yapılmadığının düşünülmesi gerektiğine işaret eden Vali Coş, şunları söyledi: “Eğitim düzeyi yüksek olan İlimizde; yol kenarlarına, mesire yerlerine, doğaya çöp atarak, ateş yakarak, şişe kırarak kirletmek gibi can ve mal emniyetini de tehlikeye atma örneklerinde olduğu gibi, az da olsa çevreye yönelik tehditkar, saygısız tutum ve davranışlara rastlanılmaktadır. Kamuoyunun bu konuda daha duyarlı olması, söz konusu kişileri uyarması ve gerekirse yasal işlem yapmak üzere ilgili makamlara bildirmesi beklenmektedir” iha

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2010, 17:58
banner184