banner4

Üreticilere uyarı

Didim Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çetin, 2010 yılı desteklemelerinden faydalanacak çiftçiler için toprak analizi yaptırmasının zorunlu olduğunu belirtti.

Üreticilere uyarı
banner8

Mazot ve gübre desteklemelerinden yararlanacak çiftçiler için toprak analizi yaptırmanın zorunlu hale getirileceğine işaret eden Ahmet Çetin, “Ama bu hangi büyüklükteki arazileri için toprak analizinin yapılması zorunluluğuyla ilgili bir bilgi yok. Bu nedenle çiftçilerimiz desteklemelerden yararlanmak istiyorsa toprak analizini yaptırmaları gerekiyor” dedi.
2009 yılında Çiftçi Kayıt Sistemi"ne kayıtlı olan çiftçilere desteklemelerin yapılacağını hatırlatan Çetin, “Bu yayınlanan karar gereği 2010 yılında Mazot, Gübre ve Toprak Analiz desteklemelerinde yararlanmak isteyen üreticiler, toprak analizini yaptırmaları gerekiyor. Toprak analizi yapılacak yerin büyüklüğüyle ilgili olarak karar da herhangi bir açıklama bulunmuyor. Bu nedenle üreticilerin desteklemelerden faydalanabilmesi için muhakkak toprak analizi yaptırması gerekiyor. Bu nedenle üreticilerimizin bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2009, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER