banner339
banner313

Üniversite için güreşecek!

Köşk'de bu hafta sonu yapılacak olan boğa güreşlerinin geliri Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Köşk Meslek Yüksekokulu’na aktarılacak.

Üniversite için güreşecek!
banner475

8 Kasım Pazar günü Köşk Stadyumunda yapılacak olan boğa güreşlerine Aydın ve Muğla ile çevre illerden 110 boğa katılacak ve güreşlerde dereceye giren boğaların sahiplerine çeşitli ödüller verilecek. Binlerce kişinin izlemesi beklenen güreşlerden elde edilecek gelir, ilçede yaptırılacak olan ADÜ Köşk Meslek Yüksekokulu"nun ihtiyaçlarını gidermesi için kullanılacak.

Köşk"te hafta sonu yapılacak olan boğa güreşlerinin ilçenin tanıtımı açısından da faydalı olacağını açıklayan İlçe Kaymakamı İsmail Soykan, ilçede yapılacak meslek yüksekokuluna katkı için düzenlenen bu etkinliğe çevre il ve ilçelerden çok sayıda boğanın katılması beklendiğini söyledi. Eğitim yararına düzenlenen organizasyona sponsor olan kişi ve kurumlara teşekkür eden Soykan, “Tüm Egelilerin ve Aydın halkının bu boğa güreşlerine beklenen ilgiyi göstereceklerine eminim. Egeliler hem eğlenecekler hem de hayırlı bir işe imzalarını atmış olacaklar. Tüm gelirler ilçemizde yapılacak ADÜ Köşk Meslek Yüksek Okulu inşaatında kullanılacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2009, 15:45
banner218