banner158

Türkiye koronavirüs salgını ile sallanıyor! Vaka sayısı 1250'yi aştı!

Türkiye koronavirüs salgını ile sallanıyor! Vaka sayısı 1250'yi aştı!


Türkiye’de koronavirüs salgını can almaya devam ediyor. Bilindiği üzere Türkiye koronavirüs salgını ile bu ay içerisinde tanıştı. Avrupa ve Amerika’ya göre koronavirüse uzun bir süre direnen Türkiye, şimdilerde de o kadar vahim bir tablo ile karşı karşıya değil.

Zira İtalya, Fransa, İspanya ve Amerika gibi ülkelerde hergün binlerce yeni vaka ortaya çıkarken, yüzlerce kişi de yaşamını yitiriyor.

Konu hakkında hergün düzenli olarak açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, attığı son tweette şunları söyledi.

“Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. BUGÜN 9 YENİ VEFAT, 289 YENİ TANI VAR. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar. BUGÜNE KADAR toplam 20.345 test yapıldı, 1.256 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, “yok” dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek. ”

Böylece toplam tanı konulan vaka sayısı 4 haneli rakamlara ulaşırken, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı da 30’a ulaşmış oldu.

Genel tabloya bakıldığında ölüm ve vaka sayısının Avrupa ve Amerika’ya oranla çok daha az olduğu söylenebilir.
banner192