banner339
banner391
banner313

Türkiye koronavirüs aşılamasında dünyada kaçıncı sırada?

Koronavirüs aşılaması tam gaz devam ediyor. Bugün Türkiye'nin koronavirüs aşılamasında dünyada kaçıncı sırada olduğu açıklandı.

Türkiye koronavirüs aşılamasında dünyada kaçıncı sırada?
banner353


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

2019'un sonunda Çin'de çıkan ve 2020 yılını mahveden koronavirüs salgını için aşılama çalışmaları bu yılın başında başlamıştı. Ülkemizde de tam gaz devam eden koronavirüs aşılaması, normalleşme sürecine geçişi hızlandıracaktı. Ancak son dönemde vaka sayılarındaki artış ve insanların tedbiri elden bırakması tam kapanma sürecine bizi sürüklemişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın aşı konusundaki hassasiyeti sayesinde Türkiye'nin dünya ülkeleri arasında aşılamada ilk 10'a girdiği açıklandı. Listenin ilk sırasında 279 milyon 900 bin doz aşı ile Çin yer alıyor.

Türkiye ise 22 milyon 410 bin doz ile listenin yedinci sırasında bulunuyor. Aşılama konusunda çalışmalara hız veren Sağlık Bakanı, ülkemizi aşılamada çok yakında ilk beşe sokacak gibi görünüyor.Aşağıdan en fazla aşı yapan ülkelerin listesine ulaşabilirsiniz. Son olarak ülkemizde Sinovac ve Biontech aşılarının olduğunu çok yakında da Sputnik V aşısının geleceğini belirtelim.
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k