banner158

Türkiye'de ilk koronavirüs vakası çıktı

Türkiye'de ilk koronavirüs vakası çıktı
banner152


Çin'in Wuhan şehrinde başlayan koronavirüs salgını tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Türkiye'de de ilk koronavirüs vakası ortaya çıktı. Konuyla ilgili açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. 

Bugüne kadar neredeyse Türkiye'nin tüm komşularında görülen koronavirüs vakaları sonunda ülkemize de sıçradı. Ülkemiz sınırlarına giren koronavirüs ile ilgili tedbirlerin alınmaya devam edileceği açıklandı. 

Hastanın izole edildiğini belirten Fahrettin Koca, yakınlarının da tedbir amaçlı olarak gözlem altına aldıklarını duyurdu.  Test sonucu pozitif çıkan hastanın bir Türk vatandaşı olduğu ve erkek olduğu açıklandı. Ancak hangi ilde ya da hangi hastanede olduğuna dair bir bilgi verilmedi. Hastanın Avrupa'dan Türkiye'ye geldiği ve virüsü buradan kaptığı belirtildi. 

Bakan aynı zamanda özellikle yurtdışından gelenlerin 14 gün kuralına uyması gerektiğini ve 14 gün boyunca evden çıkmadan izole bir şekilde yaşamalarını gerektiğini tekrar etti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamanın Anadolu Ajansı tarafından verilen canlı yayınını ilgili linke tıklayarak izleyebilirsiniz.  
banner94