banner339
banner313

Tekvandocuların başarısı!

Nazillili tekvandocular, Aydın’da yapılan Cumhuriyet Kupası Türkiye Tekvando Şampiyonası Aydın İl Müsabakaları’ndan 18 madalya ile döndü.

Tekvandocuların başarısı!
banner401
banner427

Nazilli Gençlik Spor Kulübü Antrenörü Ayhan Taşdemir"in çalıştırdığı 18 kişilik tekvando takımı Didim, Yenipazar, Aydın Merkez"den üç kulüp ve Nazilli olmak üzere yaklaşık 80 sporcunun katıldığı Cumhuriyet Kupası Türkiye Tekvando Şampiyonası Aydın İl Müsabakalarında katılan tüm sporcular madalya alarak yüzde yüzlük bir başarı elde ettiler. Aydın"da yapılan Müsabakadan Nazilli"ye 9 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya getiren genç sporcular, çalıştıkları Nazilli kapalı spor salonunda ailelerinin de katıldığı bir çalışma sırasında madalyalarını kutladılar.

Nazilli Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Ayhan Taşdemir ve Yardımcısı Osman Yardımcı"yla Nazilli"ye daha fazla madalya ve daha büyük başarılar elde edeceklerini söyleyen sporcular 15 Kasımda yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında büyük başarı elde etmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

Sporcu kızlara çok güvendiğini ifade eden Antrenör Ayhan Taşdemir “Kızlarımızla yaklaşık bir buçuk yıldır beraberiz. Her ikisi de çok başarılı birer sporcu olacak. Ailelerinin de desteği ile gelecekte madalya avcısı olarak hem okullarında hem de çevrelerinde başarılı birer insan olarak yetişecekler. En disiplinli sporlardan biri olan tekvando ile yetişen çocuklarımız her alanda kendilerine güvenen ve başarı için çalışan birer birey olarak yetişecekler. Kendilerini şimdiden kutluyor ve Türkiye şampiyonasında başarılar diliyorum” dedi.

Aydın"da yapılan şampiyonada tekvando 33 kilo da 2004 yılı Türkiye şampiyonu olan Ali Erdim (17) Aydın"da da birinci olarak altın madalya aldı. Ali Erdim, Türkiye Şampiyonasında tekrar altına talip olduğunu belirtti./iha

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2009, 16:21
banner218