banner339
banner313

TCL bütçe dostu akıllı televizyonunu satışa çıkardı!

TCL bütçe dostu akıllı televizyonunu satışa çıkardı!
banner401
banner427


Ülkemizde bir süredir akıllı telefonlarıyla karşımıza çıkan marka, şimdi de QLED akıllı televizyonu ile karşımıza çıktı. Şirket yakın zaman önce resmi olarak Türkiye pazarına giriş yaptığını duyurmuştu.

Akıllı televizyon dendiği zaman akla ilk olarak özelliklerinden çok fiyatının ne kadar olduğu sorusu geliyor. Günümüzde döviz kurlarında yaşanan artış pek çok teknolojik ürünün fiyatının artmasına neden oldu. Bu ürünlere akıllı televizyonlar da dahil. 

TCL'nin ülkemizde üretimini de yaptığı yeni akıllı televizyonun fiyatı ise benzer özellikli cihazlara göre daha uygun. TV'nin fiyatı ise 6999 TL, çoğu kişinin aklına ilk olarak gelen soruyu cevapladığımıza göre şimdi cihazın özelliklerinden bahsedebiliriz. İlk olarak 55 inç boyutunda olan ekran 4K çözünürlüğe sahip. Televizyonun en dikkat çeken özelliği ise yüksek parlaklık ve renk çeşitliliği ile öne çıkan QLED teknolojisini kullanıyor olması. Ayrıca cihazda Android işletim sistemi mevcut. Dolby Vision desteğine sahip olan akıllı televizyon, görüntünün daha canlı ve gerçekçi görünmesini sağlıyor. Ayrıca izleyiciye daha etkileyici bir ses deneyimi sunan Dolby Atmos desteği de bulunuyor. Özelliklerinden kısaca bahsettikten sonra televizyonun fiyatına tekrar bakacak olursak, bu fiyat aralığında pek fazla QLED akıllı televizyon göremiyoruz. 
banner218