banner339
banner313

Tabutlar şaşırttı!

Aydın Belediyesi tarafından boşaltılarak devralınan Erzurumlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ndeki tabutlar görenleri şaşırttı.

Tabutlar şaşırttı!
banner401
banner427

Tabutların zaman zaman Aydın"da ölen ve Memleketi Erzurum"da gömülmek isteyen kişilerin cenazelerin taşınması için dernek binasında bulundurulduğu öğrenildi.

Aydın"da özel teşebbüs tarafından işletilen ve ihale süreleri dolan çeşitli parkları devralmaya başlayan Belediye, Merkez Meşrutiyet Mahallesi"nde bulunan ve yıllardır Erzurumlular Derneği olarak işletilen İsmet Sezgin Parkı"nı da devraldı. Sabah saatlerinde Park"ı ve içerisinde bulunan binayı devralan Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, aynı zamanda lokal olarak kullanılan binanın içerisindeki 2 adet tabutu görünce şaşırdı. Polis nezaretinde incelenen park ve bina Mahalle Muhtarı Hüseyin Özdağ ile birlikte Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından teslim alındı.

TABUTLAR KORKUTTU

Aynı zamanda lokal olarak da kullanılan binadaki boş tabutlar görenleri korkuttu. İçinde battaniye bulunan tabutların daha önce kullanıldığı öğrenildi. Aydın Belediyesi tabutların kendilerine ait olmadığını ve sahibi kim ise almasını istedi.
Tabutları görünce şaşıran Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, tabutlarla ilgili konuşma istemezken “Ben de sizin gibi şimdi gördüm. Neyin nesi olduğunu bilmiyorum. Ölüm herkesin başında olan bir şey ama bu tabutların yeri burası değil. Bu nedenle tabutları buradan aldıracağız. Tabutlar Aydın Belediyesi"ne ait değil. Tabutlar kiminse sahibine göndereceğiz” dedi.

Binanın yıllardır Erzurumlular Derneği olara kullanıldığını için Aydın"da yaşarken vefat eden memleketlerine gidecek cenazelerin nakledilmesinde kullanıldığını belirten Meşrutiyet Mahallesi Muhtarı Hüseyin Özdağ “Benim muhtarlık dönemimden beri tabutlar burada duruyor. Dernek yönetimi hemşerilerine cenaze işlemleri sırasında yardımcı olmak için bu tabutları temin etmiş. Tabutlar kullanılmadığı zamanlarda dernek binasında duruyorlardı” diye konuştu.

İsmet Sezgin Parkı"nın 13 yıldır işletmeciliğini yapan Aydınspor eski Başkanı Naci Yeşilyurt tabutları geri almayacağını söyledi. Tabutların kendisinin Erzurumlular Derneği Başkanlığı yaptığı dönemden parkta kaldığını ifade eden Yeşilyurt, tabutların Aydın"da vefat eden hemşerilerinin cenazelerini memleketlerine götürülmek üzere alındığını kaydetti. Yeşilyurt; “O tabutlar özel. Uzun yola gidecek olan cenazeler için yapılmış. Onları kalkıp da evim götüremezdim. Tabut olayını neden bu kadar büyüttüler anlamadım. Tabuttan korkmamak lazım. Son yolculuğumuzda hepimiz onun içine bineceğiz. Sokaklardaki sahipsiz köpekleri toplayıp barınağa götüren bir belediye neden tabutları alıp da kendi cenaze işlerinde kullanmayı düşünmüyor. Eğer onları oradan almazlar da bize iade etmeye kalkarlarsa biz alır belediyenin önüne götürür, tabutları belediyeye bağışlarız” dedi./iha

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2009, 14:18
banner218