banner239
banner218

Su kavgası bitmek bilmiyor

Geçtiğimiz günlerde AKP ve CHP arasında gerginliğe konu olan su faturalarına 10 TL eklenmesi belediye meclisinde yine tartışma konusu oldu.

Su kavgası bitmek bilmiyor

AYDINPOST HABER SERVİSİ/Filiz ÖZDEMİR-AKPli belediye meclis üyesi Nebil Alparlan'ın "Biz Ak  Partililer olarak bu rakamın nasıl hesaplandığını bilmiyoruz ve bu rakamı fazla buluyoruz" demesi üzerine Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu "Kendinizle çelişiyorsunuz. Elimizde hesap yok diyorsunuz. Bu rakamı tespit ettiğimiz kesin hesaplar meclisimizde oylandı ve kabul edildi. Oylandığına göre elinizde olmaması mümkün değil. Ayrıca bu rakamın hangi hesaplar sonucu belirlendiği,nasıl alınacağı ve nerde kullanılacağı yönetmelikte yazıyor. Belediyeler her yıl denetimden geçiyor. Biz vatandaştan ne eksik ne de fazla para alabiliriz" diyerek tepki gösterdi. 

Belediye Meclisi Şubat ayı ikinci birleşimi bu akşam saat 18:00'de Özlem Çerçioğlu başkanlığında yapıldı. Toplanıda şu kararlar alındı: Plan ve Bütçe Komisyonunun Aydın Merkez Meşrutiyet Mahallesi tapunun 1068 ada 54 parselde kayıtlı imar planında konut alanında kalan 689.80 metre kare yüzölçümlü parselde 40. 84 metre kareye tekabül  eden 1021/17245 paylı belediye hissesinin emlak beyan değerinin altında kalmamak üzere Kıymet takdir komisyonunca yapılacak kıymet takdirine göre satılması, takası veya devir şeklinde verilmesi hususundaki raporu, 01.01.2012 tarihinden geçerli olmak üzere Zabıta ve Güvenlik personeline ödenen aylık fazla mesai ücretinin 247 TL yükseltilmesi hsususundaki raporu, 01.01.2012 tarihinden geçerli olmak üzere İtfaiye personeline ödenen aylık fazla mesai ücretinin 247 TL yükseltilmesi hususundaki raporu,Belediye mülkiyetinde bulunan yeni belediye binası ve Yüksel Yalova Çocuk Kültür Merkezinin güvenliğini sağlamak üzere mevcut güvenlik görevlilerinden  20 silahlı güvenlik görevlisinin söz konusu yerlere kaydırılması hususundaki raporu, Türkiye Kızılay Derneği Ege Bölge Kan Merkezinin "Küçük Yürekler Büyük Adımlar atıyor, Hayat  Kurtarıyor" adlı projesinde başarılı olan öğrencilere bisiklet alınması için maksimum 10 bin TL ayrılması hususundaki raporu, 2012 yılı gelir ücret tarifesinin bölüm 1 su ücretleri bölümüne müşterek hizmetler su ücretlir tarifesi eklenmesi hususundaki raporları; İmar Komisyonunun koruma amaçlı imar planı uygulaması ile ilgili raporu, yeniden hazırlanan Aydın Belediyesi Zabıta emir ve yasakları yönetmeliği ile ilygili esnaf ve pazaryeri komisyonu ve Hukuk Komisyonu raporları oy birliğiyle kabul edildi.  
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2012, 22:07
banner230