banner218

SP'li gençlerden lokum

Saadet Partisi (SP) Gençlik Kolları Aydın İl Teşkilatı üyeleri, Miraç Kandili dolayısıyla vatandaşa kandil lokumu ve helva ikram etti.

SP'li gençlerden lokum

SP Gençlik Kolları Aydın İl Teşkilatı tarafından Aydın Atatürk Meydanı"nda düzenlenen etkinlikte SP İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti İl Bakanı Sadık Atay, SP Merkez İlçe Başkanı Hali Aydoğmuş, SP İl Sorumlusu Ali Söğüt, SP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Dindar, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Demet Pilevneli, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Yanık da SP"Li gençleri yalnız bırakmadı.
Etkinlikte konuşan SP Gençlik Kolları İl Başkanı Barış Soyuçok, “Miraç"ın gerçekleştiği Mescid-i Aksa başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında kan ve gözyaşının hakim olduğu adalet, özgürlük, hakça paylaşım gibi en temel değerlerin hiçe sayıldığı, Doğu Türkistan"dan, Irak"a kadar birçok bölgede Müslümanların tarihte eşine az rastlanır insanlık dışı katliamlara maruz bırakıldığı yeryüzünde; yeniden iyiliğin, barış ve adaletin hakim olabilmesi için Miraç"ta bildirilen ilahi prensiplere daha sıkı sarılmak ve bu prensipleri hakim kılmak için çalışmalıyız. Bugün Miraç"ın gerçekleştiği Mescid-i Aksa"nın bulunduğu Filistin başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında kan ve gözyaşı hakimdir. Yeryüzünde yeniden iyiliğin, güzelliğin, adaletin hakim olabilmesi, için miracı bu yönüyle anlamak zorundayız. Anlamakla kalmayıp bu ilahi prensiplere daha sıkı sarılmak zorundayız. Ve bu değerleri yeniden hakim kılmak için bütün gücümüzle çalışmak zorundayız. Bu gece, barış ve huzur içinde yaşayan adil bir dünyanın kuruluşu için başlangıç olsun. Milletimizin,gençlerimizin ve İslam Aleminin Miraç Kandilini kutluyor, bütün insanlık için barış ve huzur diliyorum” dedi.
Etkinlikte yapılan konuşmaların ardından SP Gençlik Kolları Aydın İl Teşkilatı tarafından hazırlanan bin 40 kilogram lokum ve 6 bin bardak limonata vatandaşlara ikram edildi. Etkinlikte ayrıca SP Gençlik Kolları İl Başkanlığı tarafından kurulan standa üye kayıtları da kabul edildi. iha

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2010, 13:32