banner339
banner274

Söke'nin tarihi fotoğraları

Söke’deki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 86’ıncı yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Atatürk Mahalle Muhtarı Zeki Acet, “Cumhuriyet’in 86. Yılında, 86 Tarihi Fotoğraf” adli kişisel fotoğraf sergisini Sökelilerle buluşturdu.

Söke'nin tarihi fotoğraları
banner401
banner427

Söke"nin eski fotoğrafçılarından ve gemi maketlerine gönül vermiş sanatçı ruhlu mahalle muhtarı Zeki Acet; eski Söke fotoğraflarından oluşan arşivini Sökelilerle paylaştı. Söke Belediyesi Vali Recep YAzıcıoğlu Kültür Salonunda açılan sergide 1920"li yıllardan günümüze Söke"nin fotoğrafları sergilendi. Söke Belediyesi ve BatıSöke"nin katkılarıyla gerçekleşen sergi ilgi görürken; Zeki Acet"i ilk fotoğraf sergisinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa BUğdayeken, Söke Belediye Başkanı Necdet ÖZekmekçi"nin eşi Zümrüt Özekmekçi, Söke"nin mahalle muhtarları, ve çok sayıda Sökeli yalnız bırakmadı. Cumhuriyet"in 86. Yılına özgü olarak 86 seçkin tarihi Söke resminin paylaşıldığı sergi, 7 Kasım tarihine kadar açık kalacak.
Daha önce sergilenmemiş fotoğrafları barındıran sergisi için özellikle son iki yıldır titiz bir çalışma içinde olduğunu belirten Söke"nin sanatçı ruhlu Atatürk Mahalle Muhtarı Zeki Acet, “Sergimi özellikle Cumhuriyet Bayramı"nda açmak istedim. Sergime daha farklı bir anlam katan bu önemli günde katılımcıları tarihi bir yolculuğa çıkardığımı hisettim. Serginin beğeni toplaması beni çok mutlu etti. Serginin Söke Halkı ile paylaşılmasında katkı sağlayan Söke Belediyesi"ne ve BatıSöke yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2009, 16:38
banner218