banner339
banner313

Söke'de okullara ilaçlama

Dünya ve Türkiye gündeminde olan ve son dönemde ülkemizde bir hayli korkuya neden olan domuz gribine karşı Söke’de ilaçlama çalışmaları başladı.

Söke'de okullara ilaçlama
banner401
banner427

 Söke Belediyesi tarafından oluşturulan ilaçlama timi tüm okullarda domuz gribine karşı ilaçlama çalışması başlatırken; ortak kullanım alanlarının tümü dezenfekte ediliyor. Söke ilçe merkezi için 4 ton civarında ilacın getirildiği belirtildi.
Söke İlçe Merkezindeki tüm okullarda Söke Belediyesi tarafından yapılan ilaçlamalar, beldelerde belde belediyeleri, köylerde ise muhtarlıklar ve okul müdürlükleri tarafından yapılacak. Söke merkez, belde ve köylerinde ilaçlanmayan okul kalmayacak. Diğer taraftan diğer kamu binaları kendi imkanları ile ilaçlanacak.
Söke Belediyesi ekiplerince yapılan okul ilaçlama çalışmalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken ve Söke Sağlık Grup Başkanı Ersev Kuyucu"da yakından izledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken; “Ülke genelinde yaşanılan olaylara bizde Söke olarak kayıtsız kalmadık. Gündemde olan grip salgınına karşı alınması gereken önlemleri alıyoruz. Okullarımızda dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları yapılıyor” dedi. / iha

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2009, 08:25
banner218