banner158

Sivas olayları unutulmadı

Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Eralp Atay, “Aydın Tabip Odası olarak bu tür katliamların yeniden yaşanmaması ve toplumsal travmalara izin verilmemesi için herkesin üzerine düşeni yapmasını istiyoruz” dedi.

Sivas olayları unutulmadı
banner152

Sivas olaylarının 17"inci yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Dr. Eralp Atay, “Anadolu toprakları tarihin her döneminde farklı kültür ve renklerin bir anda, kardeşçe yaşadığı bir coğrafya olmuştur. 2 Temmuz 1993 tarihinde büyük halk ozanı Pir Sultan Abdal anısına düzenlenen etkinlikler sırasında Anadoluda yüzyıllardır birlikte yaşayan insanlar karanlık güçlerin ilmek ilmek örüp gericive yobaz çevreleri kullanarak örneklerine Nazi Almanyasında rastlayacağımız bir vahşetle Madımak Otel"inde 37 insanımızı diri diri yakarak insanlık tarihine bir yüzkarası olarak geçmiştir. Madımak katliamı, demokrasi, eşitlik ve özgürlük düşmanlarının; toplumsal, inançsal ve kültürel farklılıkları yok sayıp tek tip yurttaş yaratmaya çalışan egemen zihniyetin ürünüdür” diye konuştu.
Yapılanların asıl hedefinin demokrasi olduğunu iddia eden Atay, şunları söyledi: “Aydın Tabip Odası olarak bu tür katliamların yeniden yaşanmaması ve toplumsal travmalara izin verilmemesi için herkesin üzerine düşeni yapmasını istiyoruz. Madımak katliamının 17. yılında işlenen bu insanlık suçunu kınıyor yaşamını yitirenleri saygıyla anıyor, yakınlarını yitirenlere acılarınız acılarımızdır diyerek sabırlar diliyoruz”

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2010, 12:49