banner274

Sınırları zorlayan bilgisayar: Huawei MateBook X Pro

Sınırları zorlayan bilgisayar: Huawei MateBook X Pro
banner296


İş dünyası için geliştirilen bilgisayarlar genelde güçlü donanımlarını hafif ve şık bir gövde tasarımı ile birleştiren ürünlerdir. Bu ürünler ağırlıklarından beklenmeyecek performans sunarlar. Bunlardan biri olan Huawei MateBook X Pro tam da bu tanıma uyacak bir dizüstü bilgisayar olmuş.

MateBook ailesinin genel tasarım özelliklerine sahip olan bilgisayarda 13.9 inçlik 3000 x 2000 piksel boyutlarında dokunmatik bir ekran bulunuyor. Bu ekranın parlaklığı ise 450 nit. 10. nesil Intel Core i7 10510U işlemci kullanan bilgisayarda ekran kartı olarak NVIDIA GeForce MX250 terci edilmiş.

16 GB RAM ve 1 TB NVMe PCIe SSD depolama alanı bulunan bilgisayarın ağırlığı ise sadece 1.33 kg.

Bilgisayarda toplamda 3 adet USB (ikisi Tip C biri Tip A) bulunuyor. Ayrıca bir de kulaklık-mikrofon bağlantı yuvası var. Bunun dışında bağlantı ya da giriş çıkış yok. Ama kuutusundan çıkan özel bir aksesuar sayesinde cihaza ek olarak 1 adet HDMI, 1 adet VGA, 1 adet USB Tipc C ve 1 adet USB Tip A bağlantısı ekleyebiliyorsunuz. Bunun kutudan çıkması güzel olmuş. Ek maliyet olmadan bu bağlantılara kavuşuyorsunuz.

Performans olarak 10. nesil Intel i7 performansı sunan bilgisayar ile PCMark testi de yaptık. Performans anlamında günlük ihtiyaçlarda en ufak bir sıkıntı çıkartmayan bilgisayarın oyun performansı da MX250 ekran kartının verebileceği ile sınırlı. Elbette üst düzey grafik ayarlarında oyun oynamanız bu kart ile mümkün değil. Zaten bilgisayarın da öyle bir iddiası yok. Ama günü kurtaracak bir çözünürlük ya da fyüksek grafik gücü gerektirmeyen oyunlarda yeterli performans sunuyor.

Üzerinde 56 Wh gücünde bir pil bulunan bilgisayarda bu pilin ömrü yaptığımız testlerde (PCMark 10 - Modern Office senaryosu) 11 saati geçti. Günlük kullanımda bir iş gününü ve mesai saatlerini tek bir şarj ile geçirebilirsiniz. USB Tip C bağlantısına sahip adaptörü ile istediğiniz yerde şarj imkanı sunan bilgisayarı destekelen PD uyumlu harici pil (Powerbank) çözümleriyle de şarj edebilirsiniz.

Bilgisayarın ses gücünden oyun performansına kadar birçok özelliğini değerlendirdiğimiz inceleme videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz:

Ürünle ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.  

Huawei MateBook X Pro 2020
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k