banner158

Şavkay ilk yılları anlattı

Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi’nde Mahalleden Konuklar ve Anılar söyleşisinde 83 yaşındaki Müjgan Şavkay, Kuşadası turizminin ilk günlerini anlattı.

Şavkay ilk yılları anlattı

Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi"nde Mahalleden Konuklar ve Anılar söyleşisinde 83 yaşındaki Müjgan Şavkay, Kuşadası turizminin ilk günlerini anlattı.
Eşi Kaya Şavkay"ın Turizm Müdürü olarak göreve başlamasını, Kuşadası"ndaki ilk oteller, Tusan, Kısmet, İmbat ve özellikle Kaymakam Özer Türk ile gemi turizminin ilk günlerini heyecanla anlatan Şavkay, dinleyicilerden gelen soruları da yanıtladı.
Kuşadası"nın şile bezi elbiselerle o yıllarda Avrupa"da tanındığını anlatan Şavkay, fotoğraflarla Yat Limanı ve Sahil yolunun eski durumunu da vurguladı.
Dinleyiciler arasında o dönemleri yaşayanlarda kendi anılarını anlattı. Müjgan Şavkay, kış aylarında Kaymakam Özer Türk"ün eşi ve kızının katılımı ile yeni bir söyleşi yapacaklarını belirterek, şu an Sanat Galerisi olan yapıda Akşam Kız Sanat Okulu olduğu dönemde öğretmenlik yaptığını, tüm Kuşadalı genç kızların bu mekanda anısı olduğunu hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2010, 05:10
banner192