banner339
banner391
banner313

Şansın böylesi...

Söke'de hasta almak için hareket halindeki ambulans, kavşakta bir araca çarptı.

Şansın böylesi...
banner353

Kazada her iki araçta hurdaya dönerken araçta bulunan 2 yaralıya ilk müdahaleyi kazadan yara almadan kurtulan sağlık görevlileri yaptı.
Edinilen bilgiye göre; Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi"nde yatmakta olan nöroloji hastasını Aydın"a götürmek için Davutlar Sağlık Ocağı"ndan hareket eden Hasan Ç. yönetimindeki 09 KZ 679 plakalı ambulans, Söke-Davutlar yol kavşağında çevre yoluna dönmek isteyen Hasan Büyükkardeş (23) yönetimindeki 09 K 2878 yönetimindeki araç ile çarpıştı.

KAZAYA KARIŞAN SAĞLIKÇILARDAN ÖRNEK ÇALIŞMA
Her iki araçta da büyük maddi hasasın meydana geldiği kazada araç sürücüsü Hasan Büyükkardeş ile araçta yolcu olarak bulunan İrlanda uyruklu Suzanna Taylor (23) yaralandı. Yaralılara ilk müdahaleyi ambulansta görevli olan ve kazadan yara almadan kurtulan sağlık görevlileri yaptı. Saniyeler önce ölümle burun buruna gelen Yasemin Kezenoğlu ve Feyza Duygu adlı sağlık görevlileri, kısa sürede yaşadıkları kaza şokunu atlatarak yaralılara gerekli ilk müdahaleyi başarıyla yaptı.
Büyük bir çok yaşamalarına rağmen ilk anda yaralılara müdahale etme başarısını gösteren sağlık görevlileri tarafından tedavileri yapılan yaralılar, daha sonra olay yerine gelen başka bir ambulansla Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesine sevk edildi. Acil Serviste ilk tedavileri yapılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
Kazaya karışan ambulans şoförü Hasan Ç. ve sağlık görevlileri Yasemin Kezenoğlu ile Feyza Duygu seyir halindeyken ambulansın tepe lambası ve sireninin çalıştığını, kazanın nasıl olduğunu anlayamadıklarını ifade ettiler. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor. iha

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2010, 14:22
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k