banner116

Samsung Apple ile dalga geçtiği reklamları kaldırdı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Galaxy Note 10 cep telefonunu duyurmasıyla beraber Apple ile dalga geçtiği reklam videolarını yayından çekti.

Samsung Apple ile dalga geçtiği reklamları kaldırdı
banner94
banner26


Teknoloji firmaları arasındaki rekabet zaman zaman komik olaylara sebep olabiliyor. Bunlardan biri de Samsung ile Apple arasında yaşandı. Kendi reklim videolarında Apple'a göndermeler yapan Samsung, bu sefer baltayı taşa vurdu. Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 10 cep telefonu modellerini duyuran marka 3.5 mm kulaklık çıkışını bu ürünlerden kaldırmıştı. Telefon modellerini kulaklık ile kullanmak isteyenler Type-C bağlantısını kullanmak zorunda kalıyordu. Daha önce bu konuda Apple ile dalga geçen reklam videoları hazırlayan Samsung, bu videoları yayından kaldırdı.

Marka bu yeni cep telefonlarını duyurduktan sonra ABD'deki YouTube hesabından daha önce hazırladığı videoları sildi. Markanın Ingenius adını verdiği reklam videolarında Apple'ın iPhone modellerinde bulunmayan bazı özelliklerle (hızlı şarj, yüksek data hızı, 3.5 mm kulaklık çıkışı gibi) dalga geçiliyordu.

Samsung bu videoları kendi kanalından silse bile farklı kanalarda bu videolar izlenebiliyor. İşte Samsung'un yayından kaldırdığı o reklam videoları:
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 19:52
banner118