banner4

Şahin'den değerlendirme

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke İlçe başkanı Sevim Şahin, Ankara kurultayı ve son gelişmeleri değerlendirdi.

Şahin'den değerlendirme
banner26

Gerçekleşen kurultay ve Kemal Kılıçdaroğlu"nun genel başkanlığı ile yeni bir dönemin başladığını, çok güzel bir hava yakalandığını dile getiren İlçe Başkanı Sevim Şahin, CHP"nin tek başına iktidara yürüdüğünü söyledi.
Geçtiğimiz hafta sonu Ankara"da yapılan CHP kurultayına katılan Sevim Şahin, kendisinin üçüncü kez kurultaya katıldığını ancak böylesi coşku dolu kurultay daha önce yaşamadığını belirtti. Sadece partililerin değil, tüm Türkiye"nin CHP"nin söylemlerini özlediğini dile getiren CHP Söke İlçe Başkanı Sevim Şahin, “Genel Başkanımız Deniz Baykal komplo ile karşı karşıya kalmıştır. Sayın Baykal her zaman başımızın tacıdır. İstifası ile sadece CHP"lileri değil, tüm Türkiye"yi uykudan uyandırmıştır. Komploya sadece CHP"liler değil, tüm Türkiye isyan etmiştir” dedi.
CHP"nin Türkiye"nin en köklü partisi olduğunu belirten CHP Söke İlçe Başkanı Sevim Şahin; “Sola sanki yeni bir vitamin enjekte edildi. Sosyal demokratım diyen herkes birleşti, bundan böyle herkes yumruğunu birlikte masaya vuracak” dedi.
Partiye dönmesi gündemde olan küskünlere de değinen Söke İlçe Başkanı Sevim Şahin; “CHP köklü bir parti. CHP"ye bir kere adım atan birisi her zaman CHP"lilik ruhunu taşır. CHP"liler her zaman CHP"lilik ruhu ve ilkelerini içinde yaşatır. Yerel seçimler öncesi Söke"de bunun örneğini yaşamıştık. Biz Söke"de uzun süre partiden uzak kalmış isimleri bir araya getirmiştik. Bugün küskünlüğe yer yoktur. CHP çatısı altında çocuklarımızın geleceği için mücadele etmenin zamanıdır” dedi.
CHP"ye desteğin artığını ve her geçen gün artacağını dile getiren CHP İlçe Başkanı Sevim Şahin; “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu söylemleri ve görünümü ile halkın içinden biri olduğunu gösterdi. "Ben Halkın Kemaliyim" diyen Genel Başkanımız var. CHP"nin çizgisi de ilkeleri de aynıdır. Halk ülkenin en zor döneminde olduğu günümüzde CHP"ye sarılmıştır. Halkımızın güvenebileceği tek parti de CHP"dir” diye konuştu.
Merkez Yürütme Kurulu (MYK)"nda neden Aydın"ın olmadığı ile ilgili eleştirilerin geldiğine değinen CHP ilçe Başkanı Sevim Şahin; daha önceki MYK"da da Aydın olmadığını, ancak buna rağmen Türkiye"de birinci sıraya oturduğunu hatırlattı. -iha

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2010, 19:15

banner74

banner73